ЕВРОЛИГА: Срби ДЕКЛАСИРАЛИ Жалгирис! Калинић и Гудурић донели ПОБЕДУ Фенербахчеу (ВИДЕО)

16.04.2019. 21:46
Željko Obradović i Nikola Kalinić
Жељко Обрадовић и Никола Калинић / Извор: МН Press

Тим Жељка Обрадовића повео у четвртфиналној серији.

Кошаркаши Фенербахчеа савладали су Жалгирис у првој утакмици четвртфиналне серије Евролиге резултатом 76:43 (15:13, 23:8, 21:14, 17:8). Изабраници Жељка Обрадовића су рутински одрадили цео меч у Истанбулу и потпуно заслужено су направили први корак ка фајнал-фору, а најбољи у редовима турског тима су били спрски репрезентативци Никола Калинић и Марко Гудурић.

ЕВРОЛИГА: ЦСКА ПРЕГАЗИО Басконију и направио први корак ка фајнал-фору (ВИДЕО)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО: АБА лига ОДЛУЧИЛА да ли ће Олимпијакос играти у друштву Звезде и Партизана (ФОТО)

ЗВЕЗДА ДЕСЕТКОВАНА У ПОДГОРИЦИ: Велики ПРОБЛЕМИ за Томића! Ево кога је ОСТАВИО у Београду (ФОТО)

Прва четвртина је била потпуно изједначена и после уводних десет минута домаћа екипа је имала два поена предности и почетак друге деонице је протекао у истом ритму. Међутим, тада су Турци преузели контролу над утакмицом и серијом 15:2 је завршио полувреме. Од тог тренутка ни у једном моменту се победник није доводио у питање и Фенербахче је рутински наставио да меље и на крају победи са максималних 33 поена разлике.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Никола Калинић са 16 поена, а пратио га је Марко Гудурић са 13. Двоцифрен је био још само Ерик Грин са 12 убачених поена.

За Литванце је само Маријус Григонис постигао двоцифрен број поена и то десет.

Погледајте како изгледају хостесе на аутомото тркама.