ЕВРОЛИГА: Срби славили, Кокошков ВЕЗАО 4. у низу, Мицић УНИШТИО Албатросе (ВИДЕО)

12.01.2021. 20:38
Igor Kokoškov
Игор Кокошков / Извор: Профимедиа

На програму 19. коло.

До пре нешто више од месец дана, Фенербахче је у осам мечева нанизао седам пораза. Шушкало се о смени Игора Кокошкова са места тренера, а онда је уследила експлозија бишег шампиона Европе.

Остварена је и четврта победа у низу, у Истанбулу је декласиран шампион Шпаније - Басконија резултатом 96:76, па се може рећи да Канаринци полако али сигурно грабе ка пласману у Топ 8.

ПРВИ И ЈЕДИНИ: Меридиан лансирао глобално популарну игру – победи и ти праве играче!

ПАПРЕНО: Евролига жестоко КАЗНИЛА Тринкијерија! (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ ПЕХ ЗА ЗВЕЗДУ: На ОВЕ играче Радоњић НЕ РАЧУНА у Шпанији!

Од старта су изабраници српског селектора Игора Кокошкова ставили на знање чети Душка Ивановића ко је "газда" на паркету и већ после прве четвртине имали двоцифрену предност (28:18).

До максималних 23, Фенер је стигао у последњој деоници када је на семафору стајало 88:65, али су гости на крају успели да ублаже, ионако, тежак ударац.

У тиму из Истанбула бриљирао је Нандо де Коло са 27 поена, блиставо вече имао је и Јан Весели са 17 кошева, Лоренцо Браун је такође био двоцифрен са 14 поена, док је Марко Гудурић додао 9 кошева.

Код Басконије, једина светла тачка био је Петерс са 15 поена, по три мање убацили су Полонара и Драгић, недовољно да се избегне катастрофа.

Ефес је до друге везане победе, а 9. укупно (уз исти број пораза) дошао против Албе. На крилима страшног трија Мицић-Ларкин-Моерман, тим из Истанбула славио је 84:76.

Сва тројица су, наиме, постигли по 15 поена, с тим што је нови члан Оклахоме додао осам асистенција, а Француз исти број ухваћених лопти.

Домаћин је на полувремену губио са 12 разлике, али сјајним другим полувременом анулирао лошу игру из прве две четвртине.

Код Албе, Грејнџер је био најефикаснији са 17 кошева, Ламерс је дао 14, а Ло 11 поена. Немачком тиму је ово био 11. пораз, уз седам остварених победа.

Барселона је у Русији лако савладала Химки 87:75, а јунак победе био је Ник Калатес. Иако је постигао само 8 поена, грчки кошаркаш је поделио нестварних 15 асистенција и значајно допринео победи Шарасовог тима.

Што се тиче ефикасности, у каталонском гиганту су предњачили Кори Хигинс и Кајл Кјурик са по 18 поена, Смитс је додао 12, док је Абринес убацио 11 кошева. Код Химкија, најбољи је био Швед са 23 поена, Букер је дао 13, Мики 11, а Меколум 10 кошева.

Велика драма виђена је у окршају Макабија и Олимпијакоса, чији је меч одлучен у продужетку. На крају славили су гости из Пиреја резултатом 87:89 (73:73), а трагичар је био Елајџа Брајант. Американац је имао шут за три поена и победу Поноса Израела, али је промашио, па су црвено-бели уписали важан тријумф.

У самој завршници продужетка Саша Везенков је дао тројку, затим и Јанулис Ларенцакис два пута поентирао са слободних бацања, па су кошеви Отела Хантера били узалудни за домаћина.

Најефикаснији код Олимпијакоса био је Костас Слукас са 21 поеном и 11 асистенција, Јанулис Ларенцакис је дао 13 кошева, а Јоргос Принтезис убацио 12 поена. Бивши играч Звезде Чарлс Џенкинс је одиграо 24 минута и није шутнуо ниједном, уз два скока, једну асистенцију, две украдене лопте и једну изгубљену. Код Макабија је по навици најефикаснији био Скоти Вилбекин са 25 поена, док је Елајџа Брајант убацио 15.

Олимпија је декласирала Валенсију 95:80, а српски кошаркаш Никола Калинић био је међу најефикаснијим појединцима са 15 поена, четири асистенције и по једним скоком и украденом лоптом. Само је Вилијамс био бољи од њега у пораженом саставу, пошто је постигао 17 поена.

Милано је до новог тријумфа водио Датоме са 27 поена, Дилејни је додао 17, Зек Лидеј 15, а бивши доскорашњи љубимац Делија Кевин Пантер 14 кошева.