ЕВРОЛИГА: Уникс ЗАПРЕТИО Звезди, Ефес показао ШАМПИОНСКО лице (ВИДЕО)

19.11.2021. 20:09
Vasilije Micić
Василије Мицић / Извор: Фото: Еуролеагуе

Првак Европе заблистао у правом светлу.

Кошаркаши Уникса победили су у Казању Албу из Берлина са 85:71 (13:26, 27:22, 19:12, 26:11), у11. колу Евролиге.

ФИБА ОДЛУЧИЛА: Египат домаћин Светског клупског првенства

ПРЕДСЕДНИК ЗВЕЗДЕ НАЈАВИО: Американац дебитује 3. децембра!

ОБРАДОВИЋ ПРЕД БУДУЋНОСТ И ДУЕЛ СА ЏИКИЋЕМ: Дођите да дочекамо наше пријатеље

У руској екипи доминирао је Марио Хезоња са 22 поена, седам скокова и пет асистенција, поен мање је додао Лоренцо Браун, уз девет асистенција и пет скокова, а Тони Џекири је постигао 11 кошева.

Код Албатроса, Џејлен Смит и Крист Кумађе су постигли по 12 поена, док је овај други на то додао и 12 ухваћених лопти. Лук Сикма је меч завршио са 11 кошева, уз седам скокова и три асистенције.

Уникс сада има учинак од шест победа и пет пораза, док је Алба на учинку од три победе и осам пораза.

Руси у 12. рунди Евролиге долазе у Београд, на мегдан Црвеној звезди, док немачки тим дочекује израелски Макаби.

Ефес коначно игра како и приличи шампиону Европе. Бранилац титуле је декласирао Монако у Истанбулу са 98:77 (24:20, 34:20, 15:21, 25:16).

Све је било јасно већ после првог полувремена, у којем је турска екипа имала огромних 18 (58:40). Тек у трећој четвртини, Кнежеви су успели да запрете и смање резултатски заостатак, али је Ефес у последњем кварталу поново додао гас и остварио убедљив тријумф, а трећи у низу.

Победе над Албом, Олимпијакосом и Монаком, показале су да освајач Евролиге излази из кризе и серије очајних резултата са старта такмичења. Подсетимо, екипа Ергина Атамана је сезону отворила са четири везана пораза, односно, шест у осам мечева. Сада су на скору 5-6.

Најефикаснији у победничком тиму био је Родриг Бубоа са 17 поена, по 14 су додали Шејн Ларкин и Моерман, док је Тибор Плајс меч завршио са 12 кошева.

Српски репрезентативци Филип Петрушев и Василије Мицић имали су различите роле. Бивши центар Меге је оставио одличан утисак, постигао је 10 поена, имао три скока и једну украдену лопту за 16 минута на паркету.

Са друге стране, Мицић није био на МВП нивоу. Само 6 поена постигао је Васа за 18 минута на терену, није га служио шут за три, пошто из четири покушаја није погодио ниједном, док је из игре шутирао 3/5, уз четири асистенције.

Код Монака, Мотијунас је био најбољи са 21 поеном, три мање убацио је Парис Ли, а Двејн Бекон је утакмицу завршио са 12 кошева. Српски кошаркаш Данило Анђушић је у игри провео 20 минута, али није успео да се упише у стрелце, шутиравши из игре 0/2 за два и три поена.