ЕВРОЛИГА: Валенсија сломила Ефес у другом полувремену

03.01.2024. 21:56 22:05
Kris Džons
Крис Џонс / Извор: МН Press

Шпански тим славио у 18. колу Евролиге.

Валенсија је савладала Анадолу Ефес у мечу 19. кола Евролиге резултатом 93:88 (18:18, 25:27, 28:21, 22:22).

Истанбулски тим је имао благу предност на полувремену (45:43), али је домаћин “додао гас” у трећој деоноци коју је добио резултатом 28:21.

Испоставило се да је ту стечена кључна предност, па је домаћин забележио 10. победу у Евролиги, док је ослабљени Ефес остао на седам тријумфа после петог узастопног неуспеха у елитном такмичењу Старог континента.

Најефикаснији у победничкој екипи су били Крис Џонс и Брендон Дејвис са по 15 поена, а по поен мање су убацили Семи Оџејел и Дамијен Инглиш.

Репрезентативац Србије Стефан Јовић забележио је два поена и четири асистенције за 16 и по минута у тиму Валенсије.

Шејн Ларкин је био најубојитији код Ефеса са 20 поена.