ЕВРОЛИГА: Жалгирис на победу од Београда (ФОТО)

24.04.2018. 22:07
KK Žalgiris, Vasa Micić
KK Жалгирис, Васа Мицић / Извор: Профимедиа

Литвански клуб савладао Олимпијакос у трећем мечу.

Жалгирис је све ближи Фајнал-фору у Београду, а за то ће тиму из Зелене шуме бити потребна још једна победа пошто су вечерашњим убедљивим тријумфом против Олимпијакоса 80:60 (21:19, 26:17, 20:14, 13:10) повели са 2:1 у серији која се игра на три победе.

ТЕЖАК ПЕХ: Један од највећих ЉУБИМАЦА Гробара мора на ОПЕРАЦИЈУ! (ФОТО)

СУПЕР ЛИГА: Велико изненађење у Чачку, Борац после Звезде и даље непоражен (ФОТО)

Олимпијакос је равноправан противник био само током прве четвртине када је имао предност 13:7. Убрзо је Жалгирис преузео контролу и дошао до вођства које је на полувремену већ било двоцифрено. Гости из Атине су на кратко запретили повратком у меч у 26. минуту када су смањили на 53:47, али је то било све од њих на овом мечу пошто је Жалгирис брзо вратио двоцифрену предности и мирно привео меч крају.

Брендон Дејвис је са 18 поена био најефикаснији код домаћина, Јанкунса је додао 13, док је Васа Мицић постигао осам уз шест асистенција. Спанулис са 14 и Робертс са 11 билки су једини двоцифрени у Олимпијакосу док је Никола Милутинво који се вратио у тим после повреде постигао три поена.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.