ЕВРОЛИГА: Жалгирис шокирао Жоца, Мицов срушио Барсу! Макаби се играо у Пиреју... (ФОТО)

01.11.2019. 22:33
Vladimir Micov
Владимир Мицов / Извор: Профимедиа

Фенербахче у серији од три узастопна пораза.

Фенербахче је у серији од три пораза пошто је вечерас у Истанбулу Жалгирис направио изненађење и успео да стигне до тријумфа. Валенсија је чекала до шестог кола како би остварила прву победу, док је ЦСКА захваљујући тројкама савладао Зенит.

ОПЕРИСАН ЈЕ: Ево када се Кари враћа на паркет

НЕПОРАЖЕНИ ФМП ГОСТУЈЕ ПАРТИЗАНУ, ЈОВАНОВИЋ ЈАСАН: Да покажемо таленат и уживамо у кошарци

ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ! Потписао Марио Чалмерс!

Навијачи Фенербахчеа могу само у неверици да гледају шта се дешава са њиховим љубимцима који су претрпели трећи узастопни пораз. Вечерас у Истанбулу екипи Жељка Обрадовића није било довољно ни седам поена предности минут пре краја (76:69) пошто је Маријус Григонис узео ствари у своје руке и постигао седам поена и уз поене Хејса донео победу Жалгирису. Слукас је покушао да донесе Фенеру макар продужетак, али његов шут за три поена није био прецизан. Григонис је са 19 поена био најефикаснији у Жалгирису, док је Зек Лидеј постигао 16. У Фенеру је далеко најефикаснији био Нандо Де Коло са 29 поена, а Слукас је додао 13. Никола Калинић постигао је само један поена са линије за слободна бацања.

Валенсија је сачекала до шестог кола како би прославила први тријумф, а жртва је био Асвел. Прво полувреме протекло је у изједначеној игри, а ниједан тим није успео да стекне озбиљнију предност, док је минимално вођство на великом одмору имао Асвел. Међутим у другом полувремену је Валенсија заиграла боље и полако градила предност, а у последњој четвртини стигла и до првог двоцифреног вођства осигуравши тако прву победу. Бојан Дубљевић био је најефикаснији са 13 поена, док је Гиљем Вивес постигао 10. Вања Маринковић меч је завршио са шест поена.

ЦСКА није имао тежак посао у руском дербију против Зенита у Санкт Петербургу. Армија је далекометном паљбом потпуно надиграла домаћина који је био равноправан противник само до завршнице прве четвртине када су гости стигли до двоцифрене предности. Изгледало је да је већ тада победник решен, али је Зенит успео да до завршнице треће четвртине стигне на само поена заостатка. Међутим, тројке су биле најјаче оружје ЦСКА пошто су Московљани постигли 16 из 33 покушаја и захваљујући њима су поново отишли на двоцифрену предност и мирнои привели меч крају. Мајк Џејмс је са 16 поена предводио Армију, док је Јоханес Војтман дао 14. У Зениту је Густаво Ајон постигао 20, а Вил Томас 14.

Армани је предвођен сјајним Мицовим срушио до сада непобедиву Барселону на свом паркету уз 16 поена бившег репрезентативца Србије. Недовић је доодао шест, а најефикаснији у табору домаћег тима био је Серхио Родригез са 17 кошева. У Барси најбољи је био Дејвис са 15 поена, док је Миротић додао 13.

Макаби је протутњао кроз Пиреј и дотукао Олимпијакос са 25 поена разлике у дворани "Мира и Пријатељства". Јабољи у гостујућем табору био је Вилбекин са 19 поена, док је на другој страни најефикаснији био Принтезис са 16. Никола Милутинов није имао своје вече и завршио је овај дуел са само три постигнута коша.

Екипа Басконије убедљиво је савладала Бајерн Минхен у Виторији, а српски репрезентативац Владимир Лучић постигао је четири поена у поразу свог тима. Са друге стране Реал Мадрид је био сигуран на свом паркету и савладао Албу из Берлина.

Реал Мадрид - Алба 85:71

Погледајте како изгледа Ана Рајковић, супруга голмана репрезентације Србије Предрага Рајковића