ЕВРОЛИГА: Звезда храбра у Москви, ЦСКА ипак бољи (ФОТО)

05.04.2018. 20:51
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели остали на 11 победа у овој сезони.

Кошаркаши Црвене звезде поразом су завршили такмичење у Евролиги, пошто је у Моксви ЦСКА био бољи са 92:81 (23:24, 14:20, 27:19, 28:18). Црвено-бели су одиграли добар меч у Москви током првог полувремена, имали и двоцифрену предност, али је домаћин у наставку био бољи ривал и заслужено стигао до победе, а у плеј-оф ће ући са прве позиције.

Почетак Црвене звезде био је савршен у Москви пошто су ученици тренера Душана Алимпијевића после непуна три минута водили 9:0, да би два минута касније црвено-бели имали и максималних 11 (17:6). Разиграо се тада Кори Хигинс, Звзеда је неко време успевала да чува предност, али је ЦСКА успео да дође до само поена заостатка на првом малом одмору.

Први пут на мечу је ЦСКА дошао у вођство почетком друге деонице преко Фридзона који је донео Московљанима вођство 29:24. Тада је ствар у своје руке преузео Стефан Јанковић и Звезда је брзо дошла до егала 31:31, а када му се придружио и Омић црвено-бели су поново водили 37:31 у 18. минуту. ЦСКА је на уласку у последњи минут успео да приђе, али је Звезда преко Федлина задржала вођство које је на седам поена на ползувремну повећао Милко Бјелица фантастичним поготком са пла терена у послдњој секунди друге деонице.

Тек што је почело друго полувремен Звезда је поново имала двоцифрену предност пошто је тројку погодио Добрић (47:37). Међутим, у наредна два минута црвено-бели нису поентирали, али су ипак успели да задрже вођство преко Бјелице и Лесора у 24. минуту (51:49), али је било евидентно да Армија игра боље него у првом полувремену и убрзо је предност бнила на страни домаћина. Без обзира на то, Звезда није дозволила да изгуби корак за домаћином и пред одлучујућу четвртину имала је поен заостатка.

Уследила је боља игра ЦСКА на старту последњуих 10 минута, као и помало сумњиве судијске одлуке када су Звезди свирана два узастоипна фаула у нападу и Армија је повела 73:65 у 33. минуту. Није се Звезда предала, одржавала је корак преко Лесора и Добрића, али је четири минута пре краја ЦСКА стекао максималних девет поена предности (79:70). Испоставило се да је та предност била довољна Московљанима да мирно приведу меч крају и победом затворе лигашки део такмичења.

ЦСКА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 92:81 (23:24, 14:20, 27:19, 28:18)

ДВОРАНА: Мегаспорт Арена

СУДИЈЕ: Перез Перез, Роха, Перанди

ГЛЕДАЛАЦА: 7.200.

ЦСКА: Рад 6, Фридзон 20, Вестерман 6, Антонов, Родригез 12, Воронцевич 8, Клајбурн 8, Хигинс 18, Хријапа 2, Курбанов, Хајнс, Хантер 12.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ, Давидовац 10, Лазић 5, Добрић 14, Фелдин 5, Јанковић 10, Рочести 13, Омић 8, Лесор 6, Енис, Јовановић, Бјелица 10.

Реал Мадрид - Бамберг (21)

Табела: ЦСКА 24-6, Фенербахче 21-9, Олимпијакос 19-10, Панатинаикос 19-11, Реал Мадрид 18-11, Жалгирис 17-12, Басконија 16-14, Химки 16-14, Макаби 13-16, Уникаха 13-17, Бамберг 11-18, Барселона 11-19, Црвена звезда 11-19, Валенсија 11-18, Армани 10-20, Ефес 7-23.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.