ЕВРОЛИГА: Звезда савладала Асвел, симултанка Лојда и Волдена (ВИДЕО)

11.11.2020. 22:46
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Трећи тријумф црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде успели су да савладају Асвел у одложеном мечу четвртог кола Евролиге. Црвено-бели су остварили убедљив тријумф са 89:68 (17:21, 27:17, 23:15, 22:15) и тако прекинили серију од два пораза у елитном такмичењу. До победе су изабраници Саше Обрадовића стигли одличном игром после минуса у првој четвртини захваљућу доброј одбрани, али и сјајним партијама Џордана Лојда и Корија Волдена.

БРУТАЛНИЈЕ НЕ МОЖЕ: НБА рампа Терија, од смеча Американца тресао се Лион (ВИДЕО)

НБА ВРАЋА НАВИЈАЧЕ У ДВОРАНЕ: Мора да се испоштује РИГОРОЗАН протокол!

ИМА ТРИДЕСЕТ И КУСУР, А И ДАЉЕ ГА ЖЕЛЕ: Финикс жели Криса Пола (ФОТО)

Почетак меча у Лиону протекао је у изједначеној игри, али је Асвел предност почео да гради захваљујући шуту за три поена који му иначе није јача страна. Домаћин је 6. минутзу повео 17:11 уз четири постигнуте тројке. Ипак, до краја прве четвртине црвено-бели успели су да остану на корак од Асвела. Серијом 7-0 Звезда је отворила другу деоницу и повела 24:21, али је друга деоница углавном преотекла у игри кош за кош, мада су црвено-бели успевали да чувају вођство, иако оно није прелазило три поена. Међутим, Кори Волден који је унео велику енергију у игру Звезде уз Џордана Лојда био је најзаслужнији што су црвено-бели на полувремену имали предност.

Асвел је друго полувреме отворио са две тројке, док је Звезда имала нешто спорији почетак. Ипак, расположени Лојд и Волден наставили су са добром игром из првог полуврема и серијом њихових поена црвено-бели су стигли до седам поена вишка 56:49 у 25. минуту. Екипа Саше Обрадовића почела је и са бољом игром у одбрани, а то се убрзо осликало и на семафору после четири поена у низу Волдена са линије за слободна бацања, тројке Давидовца и украдене лопте Лојда, па је Звезда стигла и до прве двоцфрене предности на мечу 65:51 у 29. минуту.

Лојд је наставио да погађа и на старту последње деонице и Звезда је стигла до нове максималне предности 69:53, а црвено-бели су двоцифрену предност успевали да задрже без већих проблема. Волден и Лојд наставили су да растурају игру Асвела на обе стране терена, па је Црвена звезда стигла и до нове максималне предности 75:58 у 35. минуту. Црвено-бели се ни тад нису опуштали и натсавили су са добром игром, а тројка Рита за 80:60 у у 36. минуту дефинитивно је решила питање победника овог меча.

АСВЕЛ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 68:89 (21:17, 17:27, 15:23, 15:22)

ДВОРАНА: Астробал.

СУДИЈЕ: Гарсија, Ковалски, Кливаз.

АСВЕЛ: Фримен 14, Кауди 3, Лакомб, Дио 7, Ломаз, Фал 7, Хејс 5, Бако 4, Лајти 11, Хауард 5, Јабуселе 11, Страцел 1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 3, Хол 4, Волден 20, Лојд 29, Давидовац 5, Лазић 4, Рит 9, Добрић 8, Симоновић, Јагодић Куриџа 2, Кузмић 3, Тери 2.