ЕВРОЛИГА: Звезда стотком у гротлу Пионира ЗГРОМИЛА Ефес (ФОТО)

08.12.2017. 20:59
Džejms Feldin
Џејмс Фелдин / Извор: МН Press

Блиставо вече црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде остварили су убедљиву победу против Ефеса у 11. колу Евролиге са 100:81 (29:23, 21:21, 24:18, 26:19), у мечу одиграном у дворани ''Александар Николић'' која се показала као боли домаћин терен за црвено-беле. Црвено-бели су ношени подршком навијача одиграли сјајан меч предвођени расположеним Џејмсом Фелдином уз још једну одличну игру Александра Давидовца, али и веома добар шут за три домаћина. Ово је друга узастопна победа Звезде после славља у Мадриду у претходном колу и четврта ове сезоне у Евролиги.

Од старта се осетило да је другачије када се игра у дворани ''Александар Николић'', али је удела свакако имала и прошлонедељна победа против Реала у Мадриду. У сваком случају Црвена звезда је од почетка кренула снажно против Ефеса предвођена Џејмсом Фелдином и једном од његових најбољих партија од доласка у Звезду. Црвено-бели су константно били у предности, а гости из Истанбнула су ималои вођство само један напад. На првом малом одмору Звезда је имала шест поена предности.

Исти ритам Звезда је задржала и у другој деоници. Фелдин је наставио да погађа, придружили су му се Добрић и Јанковић и Звезда је наставила да чува предност, а у 13. минуту стигне и до прве двоцифрене предности 41:29. Звезда је одлично служио шут за три поена пошто је у првом полувремену погодила седам тројки из 15 покушаја. Чували су играчи тренера Душана Алимпијевића предност, али је уследио дужи прекид због проблема са семафором пре којег је Ефес пришао на само пет разлике. Када је меч настављен обележили су га бројни промашаји на обе стране, али је Звезда сачувала и на полувремену шест поена вођства.

Друго полувреме Рочести је отворио тројком на коју је узвратио Симон. Ипак, Звезда је и даље играла добро и константно кокетирала са двоцифреном предношћу, да би Фелдин и Лесор донели максималних 15 поена предности црвено-белима у 25. минуту (66:51). Ефес је после намерне личне грешке Јанковића успео да се врати на испод 10 поена заостатка, али су Бјелица и Давидовац обезбедили црвено-белима лепу залиху пред последњу четвртину.

Дејан Давидовац поново је показао о каквом се таленту ради, а обележио је уводне минута последње четвртине у којима је Звезда успела поново да дође до веће разлике, а Дангубић и Антић својим тројкама донели црвено-белима максималних 20 поена предности 86:66 у 33. минуту. То је потпуно сломило госте из Истанбула који више нису могли да се врате у меч, док су момци у црвено-белом били мотивисани, а Добрић тројком донео Звезди 21. Ни то није било довољно мотивисаним играчима Звезде, а вечерас невероватни Фелдин је из контре донео 24 за црвено-беле, а Ефес је до краја ипак успео да мало смањи заостатак.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЕФЕС 100:81 (29:23, 21:21, 24:18, 26:19)

ДВОРАНА: Александар Николић.

ГЛЕДАЛАЦА: 6.100.

СУДИЈЕ: Фуфис, Гарсија Гонзалес, Виклички.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић, Дангубић 10, Давидовац 6, Лазић 5, Антић 5, Добрић 10, Фелдин 29, Јанковић 6, Рочести 11, Лесор 9, Јовановић, Бјелица 9.

ЕФЕС: Ледо 7, Мекалум 8, Браун 6, Батук, Демир, Мотум, Адамс 12, Штимац 12, Мурић, Драгић 14, Данстон 16, Симон 6.

Армани – Химки 71:77

ТАБЕЛА: ЦСКА 9-2, Олимпијакос 9-2, Фенербахче 8-3, Макаби 7-4, Панатинаикос 7-4, Химки 7-4, Жалгирис 6-5, Реал Мадрид 5-6, Басконија 5-6, Бамберг 5-6, Барселона 4-7, Црвена звезда 4-7, Валенсија 3-8, Ефес 3-8, Милано 3-8, Уникаха 3-8.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.