ФИНАЛЕ АБА ЛИГЕ: Шок у Пиониру, Будућност направила брејк (ФОТО)

09.04.2018. 20:46
Stefan Janković
Стефан Јанковић / Извор: МН Press

Други меч на програму у уторак од 18.30 часова.

Кошаркаши Будућности успели су да направе брејк у Београду и у дворани ''Александар Николић'' савладају Црвену звезду са 80:76 (25:22, 12:16, 29:16, 17:19) и тако поведу са 1:0 у серији. Црвено-бели имали су осам поена предности почетком треће деонице, али је Будућност успела да се врати до краја деонице и стекне предност коју је одржала до краја и дође до тријумфа. Друга утакмица игра се у уторак такође у дворани ''Александар Николић'' од 18.30.

Одлична атмосфера у дворани ''Александар Николић'' није пореметила Будућност која је много боље почела меч и водила после два минута 7:0. Бјелица је успео да прекине Звездин пост, али нису црвено-бели успели да одмах неутралишу предност гостију који су шестом минуту јоиш једном имали седам поена предности (13:7). Међутим, Рочести, Јанковић и Омић успели су да приближе црвено-беле на 21:20, али је Будућност на првом малом одмору ипак задржала вођство.

После три минута игре у другој четвртини Звезда је први пут на мечу повела после тројке Дилана Ениса 27:25, а исти играч је погодио још једну за до тада максималну предност домаћих од 32:27 у 15. минуту. Ивановић и Гордић нису дозволили Звезди да стекне већу предност и два минута пре велико одмора поново је Будућност била у вођству 35:34, али су Рочести и Јанковић вратили вођство црвено-белима које је смањио Ивановић поенима у последњим секундама првог полувремена.

Много боље је Звезда отворила трећу четвртину и у 23. минуту повела са новом максималном предношћу 47:39, али нису црвено-бели успели да искористе тренутак. Будућност је успела да преко Доелмана и Гибсно заустави налет Звезде, а затим и тројком Гордића приђе на 49:48. Доелман је наставио да погађа, као и Гордић и у 28. минуту било је нерешено 55:55, да би Поповић и Ивановић тројком у последњим секундама четвртине донели Подгоричанима предност 63:57 прдед одлучујућих 10 минута.

Подгоричани су чували предност на старту четврте деонице, а да би преко Гордића и Лендрија стекли и двоцифрено вођство 71:61 у 33. минуту. Успела је Звезда да се тргне, али су велики проблем за црвено-беле била слободна бацања. Никако играчи Душана лимпијевића нису могли да погоде за линије за слободна бацања, али су из игре Рочести, Лесор и Јанковић тројком успели да приближе Звезду на 75:72 три минута пре краја. Ипак, нису црвено-бели успели да се потпуно врате у игру и дођу до преокрета, па је Будућност преко Ивановића и Гордића успела да дође до победе.