ФИНИШ СКУПО КОШТАО ЗВЕЗДУ: Асвел преко црвено-белих обезбедио ФАЈНЛ-ЕЈТ

27.02.2022. 18:55
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Французи славили у Београду.

Поклекла је Црвена звезда на последњем степенику квалификационог турнира Евролиге у Београду. Црвено-бели су одлично почели финални сусрет, али им је у завршници понестало снаге, па је победа на крају после великог преокрета припала француском Асвелу - 80:73.

Ливерпул за рекорд и највећу квоту на свету

ПЕШИЋ: Очекује нас захтевна утакмица

ПРЕКИНУЛИ ЂУРЂЕВДАН: Навијачи Партизана својим потезом шокирали "Рајко Митић"

Овим тријумфом момци из Лиона су обезбедили учешће на фајнал-ејту елитног такмичења, који ће се одиграти кад и сениорски финални турнир.

Црвено-бели јесу кренули фуриозно, али Асвел је имао спреман одговор. Серијом од девет везаних поена млади Французи су смањили заостатак и показали да сигурно неће дозволити да финале буде прерано решено. У другој четвртини су и преузели вођство, па је стање на терену било све драматичније и неизвесније. Када је Малваја извео спектакуларно закуцавање, Обреновићу је било јасно да мора некако да прекине налет противника, иначе ће утакмица кренути у нежељеном смеру. Успео је да тргне играче, посебно капитена Павловића који је у два напада дошао до поена из тешких позиција и довео Звезду до предности 48:39 на истеку првог полувремена.

Схватили су Французи на паузи да морају још јаче и боље уколико желе нови преокрет. Погодили су две тројке, потом и двојку под фаулом и на семафору је био потпуни егал. Од тог тренутка више није недостајало драме и неизвесности. Питање победника је било отворено током комплетне треће и четврте деонице. Физички изузетно доминантним Французима снаге није понестајало, били су спремни да „изгину“ у завршници.

Борили су се и црвено-бели, али стање на терену више није било онакво како су желели. Неколико грешака и неискоришћених напада, знали су да казне клинци из Асвела и да повећају вођство на шест разлике 79:73 пола минута до краја сусрета. Није више ништа могло да се промени, врло брзо је на терену почело велико славље Асвела.