ШТЕТА: Звезда имала своје шансе у Русији, Химки стигао до прве победе!

30.10.2020. 18:51 20:12
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Утакмица решена у последњој деоници.

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у утакмици 6. кола Евролиге на гостовању руском м Химкију - 83:77 (19:22, 25:18, 14:17, 25:20). Имала је екипа са Малаг Калемегдана резултаски активан меч до средине последње деонице када се "пробудио" Ерик Мекалум, који је са 23 постигнута поена био најбољи играч утакмице.

ОСВЕТА ЗА ВОЛДЕНА: Кандидати за клупу Партизана бивши тренери Звезде, један је ЉУБИМАЦ ДЕЛИЈА!

ПРЕМИНУО ЛЕГЕНДАРНИ КОШАРКАШ: Освојио је Европско првенство са нашом репрезентацијом

ДРАМА: Власник Панатинаикоса доживео срчани удар (ФОТО)

Било је довољно неколико минута да увидимо да ће меч у Москви бити изједначен. Одбране су доминирале, црвено-бели су се боље снашли и на "крилима" Џордана Лојда решили прву четвртину у своју корист - 22:19.

Друга четвртина кренула је у истом ритму, чврста дефанзива доносила је поене у транзицији, али онда су се шутери обе екипе пробудили. Виђена је игра "кош за кош". На тројку Шведа, Рочести је експресно одговорио, Бертанс је погађао, пратио га је новајлија у црвено-белом дресу О'Брајант, на крају 44:40 за домаће.

Почетак другог полувремена био је својеврсна копија почетка меча у којем се боље снашла Црвена звезда. Чврста одбрана са обе стране донела је мали број поена, гости су славили са 17:14, па се у последњу деоницу ушло резултатом 58:55 за Химки.

Када се мислило да ће меч ући у драму и бити сличан оном против ЦСКА, пробудио се Ерик Мекалум. Американац је средином последње четвртине покренуо серију руске екипе, која је први пут на мечу дошла до двоцифрене предности.

На крају, Химки је стигао до своје прве победе - 83:77.

Химки - Црвена звезда 83:77 (19:22, 25:18, 14:17, 25:20)

Дворана: Арена Мјитишчи

Судије: Радовић, Пастусјак,Вилицки.

Химки: Швед 15, Мекалум 23, Тима 9, Карасев 2, Зајцев 3, Монро 9, Одинков, Воронов, Букер, Јеребко 8, Бертанс 3, Мики 11.

Црвена звезда: О'Брајант 14, Рочести 7, Хол 4, Волден 11, Лојд 18, Давидовац, Лазић 5, Добрић 2, Симоновић, Јагодић Куриџа 4, Кузмић 8, Тери 4.