ХРВАТИ ЛАКО СА КИПРОМ: Дабл-дабл Хезоње! БиХ немоћна против Француске

26.02.2024. 22:33
Košarkaška reprezentacija Hrvatske
Кошаркашка репрезентација Хрватске / Извор: Фото: ФИБА

Квалификације за Евробаскет...

Кошаркаши Хрватске су убедљиво савладали Кипар у Ријеци, резултатом 92:63, у оквиру другог кола квалификација за Евробаскет 2025.

МАРИНКОВИЋ: Добра атмосфера у Грузији, али Партизанова публика је најбољаVanja Marinković

МАРИНКОВИЋ: Добра атмосфера у Грузији, али Партизанова публика је најбоља

ПЕШИЋ: Две победе мотив пред Олимпијске игреSvetislav PeÅ¡ić

ПЕШИЋ: Две победе мотив пред Олимпијске игре

ТРИ БОМБЕ У ПАРТИЗАНУ: Звезда Евролиге уз два повратника у Хумску – Аца Трица нема дилемуVladimir Lučić i Vanja Marinković

Хрвати су рутински дошли до победе и већ на полувремену су имали огромну предност 24 (48:24)

Екипа Јосипа Сесара сада има победу и пораз, колико и Босна и Херцеговина, Кипар је без победе, док је Француска остварила оба тријумфа.

Код Хрватске је најрасположенији био Роко Пркачин са 24 поена и 10 скокова, пратио га је Марио Хезоња са 22 поена, 10 скокова и четири асистенције, а двоцифрен је био и Дарио Дрежњак са 11 поена, четири скока и две асистенције.

Код Кипра, двоцифрен је био Костантинос СИмицис са 17 поена и два скока, као и Дарал Вилис са 16 поена и девет скокова.

Велика разлика у квалитету видела се од самог старта, Хрватска је прву четвртину добила 22:8, а до краја меча је предност константно расла. Кипар је успео да пружи отпор само у трећој ћетвртини коју је добио 26:22. Ипак, уследила је рутинска завршница Хрвата.

У истој групи Босна и Херцеговина је код куће поражена од Француске са 74:64.

Гершон Јабуселе је са 16 поена био кобан по Босанце, којима нису помогли расположени Џанан Муса са 15 и Кенан Камењаш који је убацио поен мање.

Холандије је била близу изненађење и велике победе над Грчком код куће, али је селекција коју са клупе предводи легендарни Василис Спанулис ипак стигла до тријумфа резултатом 74:72.

Василеос Толиопулос био је најефикаснији код Грка са 26 поена.