ИГРАЋЕ СЕ МАЈСТОРИЦЕ: Бајерн и Монако зауставили Барселону и Олимпијакос (ФОТО)

29.04.2022. 23:03
Saša Obradović
Саша Обрадовић / Извор: Профимедиа

Одлука о још два путника на фајнал-фор пада у петом мечу.

Мајсотрице ће одлучивати о још два путника на фајнл-фор у Београду пошто су Бајерн и Монако усели да одбране домаћи терен. Баварци су сјајном партијом пре свега у одбрани савладали Барселону 59:52, док је Монамјо после узбудљиве завршнице победио Олимпијакос са 78:77.

СТЕФАНОВИЋ ПРЕД БУДУЋНОСТ: Имамо одговорност према себи

ЏИКИЋ: ФМП је респектабилам тим

МАРИНОВИЋ ПРЕД БАРАЖ: Неправда је нанета и нама и њима

Бајерн је одиграо сјајну утакмицу у Минхену и потпуно заслужено изборио мајсторицу. Тим под вођство Андрее Тринкијерија одиграо је одличан меч, пре свега у дефанзиви и успео да савлада Барселону. Од прве четвртине је Бајерн био у вођству која је износило шест поена на крају деонице, да би на полувремену разлика била двоцифрена (36:25). Челичну одбрану је Бајерн играо у трећој деоници када је Барселони дозволио свега девет поена и на уласку у последњу четвртину водио 50:34. У последњих 10 минута је Барселона кренула у јуриш, али је осим пораза једноцифреном разликом тим Шарунаса Јасикевичијуса није могао да учини више. Ник Вилер-Баб је са 12 поена био најефикаснији у Бајерну, док је Отело Хантер постигао девет. Владимир Лучић постигао је осам поена, а два мање је додао Огњен Јарамаз. У Барселони је Алекс Абринес постигао 12, док је Рокас Јокубаитис постигао осам поена.

Занимљиво је било и у Кнежевини где је Монако успео да савлада у узбудљивој завршници Олимпијакос и тако обезбеди мајсторицу пошто је КОстас Слукас промашио тројку уз звук сирене за победу Пирејаца. Монако је после изједначене прве четвртине био у минусу четири поена на полувремену 42:38, али је тим Саше Обраодвића успео у трећој четвртини да стигне до потпуног преокрета, а затим и да поведе девет поена 70:61 у последњој четвртини. Ипак, Олимпијакос је успео да се врати да би у последњих четири и по минута погађали на обе стране само Бејкон и Слукас. Бејкон је 53 секунде пре краја погодио за 78:77 за Монако и испоставило се да су то били ppoeni вредни победе пошто Слукас није успео да погоди тројку. Са 21 поеном је Бејкон био и најефикаснији у Монаку, док је Мајк Џејмс постигао 18. Данило Анђушић остао је без поена за седам минута у игри. Слукас је са 19 поена предводио Олимпијакос, а два мање је постигао Саша Везенков.