ИМПРЕСИВНИ ДОНЧИЋ ВОДИО ДАЛАС ДО БРЕЈКА! Кливленд изненадио Бостон (ВИДЕО)

10.05.2024. 08:05
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Фото: Tanjug/AP/Kyle Phillips

Кошаркаши Даласа направили су брејк у полуфиналу Запада на гостовању Оклахоми пошто су славили са 119:110.

Лука Дончић је импресивном партијом водио Далас до победе у другој утакмици серије, а меч је завршио меч са 29 поена, 10 скокова и седам асистенција.

Имао је сјајну подршку у виду Пи Џеј Вашингтона који је постигао 29 поена уз 11 скокова.

Постигао је Далас 36 поена у првој четвртини, а на полувреме је отишао са шест поена предности коју је успео да сачува до самог краја.

Тим Хардавеј Џуниор је додао 17 поена за екипу из Тексаса, док је поражене предводио Шеј Гилџус-Александер са 33 поена, 12 скокова и осам асистенција.

У другој утакмици одиграној протекле ноћи Кливленд је изненадио Бостон у гостима и стигао до победе резултатом 118:94. Резултат у полуфиналу Источне конференције је 1:1 у победама.

Кавалирсе је предводио Донован Мичел са 29 поена, осам асистенција и седам скокова. Еван Мобли додао 21 поен, 10 скокова и пет асистенција, а Крис Леверт 21 поен и шест скокова.

Даријус Гарланд утакмицу је завршио са 14 поена и седам скокова, а Ајзек Окоро и Макс Струс са по 12 поена.

У екипи Бостона Џејсон Тејтум постигао је 25 поена уз седам скокова и шест асистенција. Џејлен Браун имао је 19 поена, Пејтон Причард 13, Ал Хорфорд 11, а Дерик Вајт 10 поена уз пет асистенција.