ИСТОК ЈЕ ОСВОЈЕН: Шеста утакмица све одлучила, имамо познате ФИНАЛИСТЕ! Лејкерси против МАЈАМИЈА

28.09.2020. 08:21
Majami Hit
Мајами Хит / Извор: Реутерс

Биће епски.

Кошаркаши Мајамија убедљиво су насиграли Бостон са 125:113 у шестој утакмици финала Источне конференције и са 4:2 у победама пласирали се у велико финале НБА лиге. За титулу најбољег тима у најјачој кошаркашкој лиги надметаће се са ЛА Лејкерсима који су надиграли Денвер.

КАКАВ ХЕНДИКЕП ЗА ВИРТУС: Повредио се Милош Теодосић! (ВИДЕО)

ИЗНЕНАДА: Берон ЗАВРШИО каријеру!

ДРАМА НБА КОШАРКАША: Некадашњи Јокићев саиграч УХАПШЕН!

Мајами је до коначне победе у финалу Истока дошао после неколико драматичних резултатских обрта и сјајне серије погодака у самој завршници меча.

На старту шестог меча кошаркаши Мајамија су преузели иницијативи и предвођени Бемом Адебајом завршили прву четвртину са предношћу од пет поена.

У наставку су Селтикси узвратили и смањили разлику освојивши другу четвртину са 33:29, да би током трећег дела утакмице кроз равноправну борбу увели меч у драматичну завршницу.

На почетку четвртог дела Бостон долази до предности и кад се учинило да ће финални дуел одвести у играње мајсторице, у последњих неколико минута уследила је фантастична серија Мајамија којом су дошли до двоцифрене предности и убедљивих 125:113 (33:27,29:33,26:26,37:27).

Чак шест играча Мајамија је имало своцифрен шутерски учинак а предводио их је Бем Адебајо са 32 поена, 14 скокова и 5асистенција. Поражене Селтиксе предводили су Браун и Тејтум са 26 и 24 постигнута поена, али је то било недовољно да изборе доигравање и седмог меча.

Кошаркаши Мајамија за титулу најбољег тима у најјачој кошаркашкој лиги надметаће се са ЛА Лејкерсима који су надиграли Денвер.