ИСТОРИЈСКА БРУКА: Далас против Клиперса водио са 50 разлике на полувремену (ВИДЕО)

28.12.2020. 08:39
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Профимедиа

Чудо на чудима.

Дуел између Клиперса и Даласа требао је да буде велики дерби, а завршио се као историјско брукање тима из Ел Еја. Утакмица је завршена резултатом 124:73 за госте из Тексаса.

Резултат на полуврмену био је невероатних 77:27, чак 50 поена разлике. што се није десило од сезоне 1954/55 кад је у НБА лиги уведено рачунање времена за напад.

ТЕЖАК ПЕХ: НБА звезда поломила ногу, ЗАВРШИЛА сезону!

У ЧАЧКУ ЗБУЊЕНИ: Бирчевић напустио Борац пред меч, није одиграо ни минут

РАЗОЧАРАНИ РАДОЊИЋ КРАТКО ПРОКОМЕНТАРИСАО ПОРАЗ У ЛАКТАШИМА: Меч је био решен већ на полувремену

Катастрофа Клиперса је почела на самом старту утакмице. Од 11 поена колико су убацили за читавих 8 минтуа кошарке, 9 је постигао Пол Џорџ... За то време, Далас је имао 32 поена, а онда је Ричардсон погодио нову тројку и после 12 минута кошарке су Маверикси водили са 37:13 и то је била једна од најубедљивијих предности икада.

Друго полувреме је добро почело за Клиперсе. Имали серију од 10:0 и успели су да спусте разлику на 40 поена и то је било можда и најбоље што су успели да ураде током читаве утакмице.

Најбољи у екипи Даласа био је Лука Дончић са 24 поена, девет скокова и осам асистенција, а расположени су били још Џош Ричардсон са 21 и Тим Хардвеј јуниор са 18 поена. Бобан Марјановић је за десет минута уписао четири поена и пет скокова.

На другој страни најефикаснији је био Пол Џорџ са 15 поена, Серж Ибака је додао 13, а двоцифрен је био још само Ивица Зубац са десет.