ИВАНОВИЋЕВИХ 3/3 ОД ОДЛАСКА ИЗ ЗВЕЗДЕ: Басконија ДЕМОЛИРАЛА Барселону! ПАО у фото-финишу славио у Атини

15.11.2023. 23:04
Duško Ivanović
Душко Ивановић / Извор: Фото: Профимедиа/ИМАГО

Луда кошаркашка ноћ...

Кошаркаши Басконије забележили су и трећу победу откад је клупу преузео Душко Ивановић, у трећем мечу под његовом командом савладали су Барселону 94:71.

"Изгледа као лака победа, али..." Обрадовић истакао који тренутак је ПРЕСУДИО цео мечŽeljko Obradović

"Ово је већ дебело забрињавајуће..." Гробари огорчени, постоји само ЈЕДНА светла тачкаJaramaz

Вратио га на фабричка подешавања! Погледајте мајсторску БЛОКАДУ Зека Ледеја у Минхену (ВИДЕО)Zek

Питање победника постављало се само петнаестак минута.

Претходно, са повратком Ивановића, Баскијци су савладали Партизан и Олимпијакос, у тесним завршницама, а у среду увече није било ни трунке неизвесности.

Податак да је домаћи тим имао вођство од 26 поена разлике (55:29) већ до полувремена довољно јасно слика однос снага два тима у "Буеса Арени".

За све се питао само један тим, гости као да и нису дошли на утакмицу.

Маркус Хауард и Коди Милер-Мекинтајер руководили су нападима домаћег тима, први је убацио 16 поена за првих 20 минута, други 12 у том периоду и кључно су допринели више него убедљивом издању Басконије.

Наставак није донео битан помак у игри гостију, није ни код играча домаћег тима било посустајања, па су до краја успешно исконтролисали меч и привели га крају, без много трзавица.

Хауард је и у наставку "решетао", меч је завршио са 26 поена (4/11 за три), у стопу га је све време пратио Милер-Мекинтајер са 20 (4/6), а у наставку им се нападачки придружио Чима Монеке - чијих 19 поена је дотукло Каталонце.

Код гостију, бољи од осталих у другом поразу ове сезоне били су Лапровитола са 14 и Да Силва са 12 поена.

Кошаркаши Панатинаикоса победили су Жалгирис у неизвесном мечу у Атини резултатом 73:71.

Жалгирис је добро отворио меч, повео 4:0 и до краја деонице чувао минималну предност над ривалом.

У наставку је Жалгириспреко Бирутиса счувао водство, али је уследила мини-серија ПАО и изједначење 25:25 средином квартала. Гости су погађали са дистанце и трима тројкама поново повећали предност, али одговорио и Панатинаикос, међутим 39:35 водили су Литванци на полувремену.

По повратку на терен Панатинаикос је био прецизан за три поена преко Слукаса и Митоглуа и повео средином квартала и пред последњих 10 минута имао пола коша предности.

Играо се практично кош за кош у четвртој четвртини, смењивале су се мини-серије и једних и других, али је онда Панатинаикос везао четири поена преко слободних бацања Лесора и Слукаса за 71:68 20 секунди до краја меча. Имао је Жалгирис одговор на другој страни, Манек је био прецизан за изједначење. Ипак, уз два фаула ПАО је на крају стигао до победе.

Најефикаснији код Панатинаикоса био је Митоглу са 19 поена, 15 је постигао Слукас, а 13 Лесор.

Жалгирис је предводио Шмитс са 15 поена, док је Буткевичијус уписао 10 уз седам скокова.