СТИГЛА ПОТВРДА ОД ЕКСПЕРАТА! Из Партизана поручили: Судијске грешке су директно утицале на резултат

31.05.2022. 16:35
Željko Obradović, KK Partizan
Жељко Обрадовић, KK Партизан / Извор: МН Press

Недвосмислено је.

Кошаркашки клуб Партизан је затражио експертизу суђења од стране АБА лиге због спорних одлука на мечу са Црвеном звездом.Реч је о другој утакмици финалне серије плеј-офа регионалног такмичења коју су црвено-бели добили резултатом 85:81, а из Табора Партизана сматрају да су оштећени, па су тим поводом издали и саопштење које преносимо у целини.

ЖОЦ НИКАД КРАЋИ: Морамо да дамо све од себе!

Док се Партизан бори за АБА круну са Звездом, Куруц тренира у Летонији (ФОТО)

- KK Партизан НИС изражава наду да у наставку плеј-оф серије судијске грешке неће одређивати исход меча. Апел Жељка Обрадовића навијачима Партизана: 'Навијајте фер и спортски".

Након недељне утакмице финала плеј-офа АдмиралБет АБА лиге у којој је Партизан НИС изгубио од Црвене звезде МТС резултатом 85:81, KK Партизан НИС је затражио судијску експертизу свих одлука које су током утакмице донесене. Овог поподнева, резултати и мишљење судијске комисије су достављени клубовима и они гласе:

Седам судијских грешака на штету Партизана НИС

Четири судијске грешке на штету Црвене звезде МТС

Посебан куриозитет је чињеница да је однос грешака у последњој четвртини био 4 на штету Партизана НИС и 0 на штету Црвене звезде МТС. Од четири грешке, чак три су се догодиле у последњем минуту утакмице. У питању су недосуђени фаулови Волтерса над Ледејом и Митровића над Лесором, 57 односно 56 секунди пре краја, као и досуђен преступ Лесора после извођења слободног бацања на 10 секунди пре краја.

Судијска експертиза је овиме недвосмислено потврдила да су грешке директно утицале на коначан исход меча, иако их у коначном збиру за читавих 40 минута утакмице није било превише.

KK Партизан НИС изражава наду да након ове експертизе, судијске грешке више неће имати директан утицај на коначан исход утакмица у финалној серији - стоји у саопштењу.

Најновије вести о KK Партизан читајте ОВДЕ

Погледајте како изгледа Верона ван де Лер, бивша светска шампионка у гимнастици, а сада звезда филмова за одрасле