ЈОКИЋ КАО РАМБО: Дао 23 поена за четвртину, сурови 17. трипл-дабл и онда егзекуција за делиријум у Денверу (ВИДЕО)

07.03.2022. 07:44
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Победа Нагетса после продужетка.

Кад је Денверу најтеже, ту је Никола Јокић. Српски центар пружио је бриљантну партију у победи над Њу Орлеансом резултатом 138:130 после продужетка.

ЈУНАК ДЕРБИЈА О ГЕСТИКУЛАЦИЈИ КА ЗВЕЗДИНОЈ КЈЛУПИ: Била је то интерна шала

ЛЕТИ, ЛЕТИ, ХОЛИНС: Погледајте најбољи потез на ДЕРБИЈУ! Лесор на постеру Звездиног Американца (ВИДЕО)

НИЈЕ ТЕК ТАКО МОГАО ДОЂЕ У ВИРТУС: Хекет је морао да плати ЦСКА велику суму новца (ФОТО)

Најбољи кошаркаш Нагтеса забележио је 17. трипл дабл у сезони са 46 поена, 12 скокова и 11 асистенција уз шут из игре 16/22 (3/5 за три, 11/12 слободна бацања) и показао да тим Мајкла Мелоуна не може да се замисли у тешким тренуцима без лидера.

Јокић се вратио у тим после паузе од једног меча и “запалио” навијаче у Колораду. После три четвртине дуела са Њу Орлеансом убацио је 16 поена, а онда у последњих 12 минута регуларног дела још 23. Гости су имали двоцифрену предност почетком последње четвртине, али је Јокић узео ствари у своје руке и са линије за слободна бацања одвео меч у продужетак три секунде пре краја.

А, у додатних пет минута наставак симултанке српског аса. Јокић је постигао седам од 14 поена за домаћина што је било довољно да се сломи одличан тим Пеликанса, који су у Денверу прекинули серију од четири победе.

У тиму Њу Орлеанса најефикаснији је био Брендон Инграм са 38 поена, док је у Денверу поред Јокића одличан био Ерон Гордон са 28 поена и осам скокова.