ЈОВАНОВИЋЕВА ЦИБОНА ПАЛА ПОСЛЕ ДРАМЕ: Задар бољи на домаћем терену!

14.04.2021. 18:05
KK Zadar
KK Задар / Извор: МН Press

Дерби кола АБА лиге завршен победом домаћина.

Други сустет Задра и Цибоне у само четири дана у регионалној АБА лиги. У првом мечу тријумфовала је Цибона у Загребу са 77:75, док је данас Задар као домаћин славио са 97:92.

БЕРТОМЕУ НА УДАРУ: Евролигаши дигли ПОБУНУ! Седам клубова тражи ЊЕГОВУ смену!

ХИТНО ПОТРЕБНО ПОЈАЧАЊЕ: Реал спас нашао у Србину

ЗНА СЕ КОЛИКО СРБА СУ ПОБИЛЕ УСТАШЕ: НБА ас велича џамију Анта Павелића, Миличић му брутално одговорио

Ово је Задранима девета победа, уз 16 пораза, док екипа Владимира Јовановића уз меч мање има скор 8-16.

Након одиграног првог полувремена, деловало је да ће Задар без већих проблема добити овај меч, домаћи су имали и 16 поена предности, али је борбена Цибона успела да истопи ту разлику и последњу четвртину учини веома драматичном.

Тројком Марића, Цибона је стигла на само поен заостатка, 70:69 на осам минута пре краја.

Нешто касније, домаћи Задрани су преко Џастиса стигли до пет поена предности, али на око пет минута пре краја, Цибона узвраћа тројком Рока Пркачина, па закуцавањем Гњидића и тим Владе Јовановића је повео са 78:77.

Једва је Сити у Манчестер победио Дортмунд (2:1), па је пред вечерашњи (21.00) реванш све отворено. Енглези јесу квалитетнији, али ако Немце крене, нема коме не могу да дају неколико голова. Квота на кеца је 4,80, на двојку 1,73, а на GG3 1,90. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Дортмунд - Манчестер Сити.

Поенима Новачића, Цибона је стигла до вођства 83:80 на нешто мање од три минута до краја, али се ни Задрани нису предавали.

Убрзо су стигли до изједначења, а онда Пркачин закуцава, али Мавра погађа тројку на другој страни и Задар је повео са 86:85.

Уследио је кобни лош напад Цибоне, па прекршај над Мавром на минут и по пре краја, Задар је искористио своје прилике и повео са 88:85.

После Јовановићевог тајм-аута, Цибона прилази на поен заостатка, а онда нова тројка Мавре, па нови одговор Пркачина, а на 28 секунди пре краја, Мавра поново поентира за 93:90.

Уследио је промашај Дрежњака и тиме је овај меч био решен.

Доминик Мавра је са 33 поена био најбољи у екипи Задра, а на другој страни још ефикаснији 18-годишњи Роко Пркачин са 38 поена.