ЈУНИОРСКИ ТУРНИР ЕВРОЛИГЕ: Звезда ДЕКЛАСИРАЛА Цедевиту, ПУКЛА је и стотка! (ФОТО)

23.02.2019. 18:07
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: KK Црвена звезда

Сјајно издање црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде мтс пласирали се и девету годину заредом у финале АНГТ турнира "Марко Ивковић" пошто су у трећем колу групе А победили екипу Цедевите са убедљивих 102:59. Васић најефикаснији са 15 поена. Противник у финалу победник меча Мега - Спарс.

ИНТЕР ПОСЛАО ПОСЛЕДЊУ ПОНУДУ: Уколико Икарди одбије, ПРВИ ПИК је Србин (ФОТО)

АКО ОДЕ У КИНУ: Милану Павкову саиграчи ће бити две СВЕТСКЕ ЗВЕЗДЕ (ФОТО)

Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у финале овогодишњег АНГТ  јуниорског турнира Евролиге „Марко Ивковић" пошто су у последњем мечу групе А савладали екипу Цедевите са убеељивих 102:59 (28:17,24:8,26:18,24:16).

Овом победом црвено-бели су само потврдили прво место и пласман у финале, које су практично обезбедили већ након друге утакмице у петак увече. Најефикаснији на мечу био је капитен Лазар Васић са 15 поена, Томашевић је убацио 14.

Без обзира на чињеницу да су у овај меч ушли са обезбеђеним пласманом у финале, црвено-бели су поново од самог старта одиграли маскимално озбиљно, агресивно па ни резултат такве игре није изостао.

Екипа Црвене звезде мтс брзо је повела 11-4, па 16:6, гости су смањили на 16:10, али од тог тренутка на паркету је играо само један тим.

Предност је расла из минута у минут, на полувремену је било 52:25, и питање победника било је решено, а у другом делу тренер Бојан Ђерић је поново указао шансу свим играчима, који су рутински увећали предност до коначних 102:59. Утакмицу црвено-белих јуниора пратио је стручни штаб сенироског тима, тренер Томић, Гавриловић, Топић и Косовоић као и првотимац Немања Ненадић.

Погледајте како изгледа бразилска одбојкашица Розамарија Монтибеље.