КИНГСИ НА СРПСКИ ПОГОН: Блистали Богдан и Бјелица! Погађао и Боби! Продужетак РЕШИО Лукин и Лебронов ОБРАЧУН (ВИДЕО)

02.11.2019. 07:30
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: МН Press

Сакраменто коначно победио.

Кошаркаши Сакрамента дошли су до прве победе у новој сезони и то у драматичном мечу против Јуте (102:101). Херој Краљева је Харисон Барнс, који је убацио победнички кош само 2.9 секунде до краја.

ЕВРОЛИГА: Жалгирис шокирао Жоца, Мицов срушио Барсу! Макаби се играо у Пиреју... (ФОТО)

АБА ЛИГА: Приморска се не шали, Крка прегажена у Новом Месту (ФОТО)

МИНИРАЈУ ГА: Један од ГЛАВНИХ кандидата за клупу Орлова далеко од кормила Србије! (ФОТО)

Краљеви су водили после уводне две четвртине, да би у трећој Џезери успели да успоставе ритам. Сакраменто је, међутим, диктирао иницијативу, па је домаћин у једном тренутку водио и девет поена предности.

У финишу, ипак, Јута је стигла до изједначења (97:97), да би затим и повела са 101:100 захваљујући кошевима Мичела. На сцену је тада ступио Барнс и 13. поеном у сусрету донео велику радост свом тиму.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Де Арон Фокс са 25 поена, српски асови Богдан Богдановић и Немања Бјелица имали су, такође, сјајан учинак. Бивши играч Партизана и Фенербахчеа постигао је 14 поена, додавши два скока и једну асистенцију, док је "Професор" постигао 11 кошева, уз шест ухваћених лопти и три додавања.

Десетковани Голден Стејт наставио је да ређа поразе, бољи од Ратника био је и Сан Антонио, наневши бившем шампиону четврти пораз у сезони, док су Спарси забележили исти број тријумфа у пет мечева.

У победничком тиму Пати Милс је доминирао са 31 поеном, док је Ламаркус Олриџ убацио 22 коша. Код Вориорса, Данђело Расел је постигао 30 поена.

Сјајан меч одиграли су Лејкерси и Далас, Језерџије су славиле после продужетка 119:110 (103:103), иако су Маверикси у последњу четвртину ушли са девет кошева вишка.

На четири минута до краја, Леброн Џејмс је донео предност Лејкерсима (96:94). Уследила је велика борба, смењивале су се екипе у вођству. На 40 секунди до краја Фини Смит је убацио тројку за вођство Даласа 102:100. Пошто је Пауел погодио слободно бацање, екипа из Лос Анђелеса је тражила тајм-аут. Погодио је потом Грин тројку за продужетак.

Кошевима Дејвиса и Џејмса Лејкерси су брзо стекли предност од 110:103 у продужетку. Смањио је Дончић на 110:108, али је свака наредна грешка Маверикса била кажњена. Контролисали су ситуацију на терену кошаркаши из Лос Анђелеса, па су дошли до четврте победе. Далас је претрео други пораз.

Леброн Џејмс је трипл-даблом предводио Језерџије до победе. "Краљ" постигао 39 поена, додавши 12 скокова и 16 асистенција, док је Ентони Дејвис меч завршио са 31 кошем.

У екипи Даласа бриљирао је Лука Дончић са трипл-даблом (31 поена, 13 скокова и 15 асистенција). Српски центар Бобан Марјановић провео је на паркету 10 минута и убацио четири поена, уз чак седам скокова.

До прве победе стигла је и Индијана против Кливленда, док је кошем Џејсона Тејтума у последњим секундама меча Бостон Селтикси дошли су до победе над Њујорк Никсима 104:102.

ОПЕРИСАН ЈЕ: Ево када се Кари враћа на паркет

ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ! Потписао Марио Чалмерс!

НЕПОРАЖЕНИ ФМП ГОСТУЈЕ ПАРТИЗАНУ, ЈОВАНОВИЋ ЈАСАН: Да покажемо таленат и уживамо у кошарци