ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ЈЕ ШАМПИОН СРБИЈЕ: Црвено-бели савладали ФМП и освојили 22. титулу

19.06.2022. 19:37
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Тим са Малог Калемгдана одбранио триплу круну.

Кошаркшаи Црвене звезде одбранили су титулу шампиона Србије пошто су у другом мечу финала савладали ФМП са 71:59 (15:9, 19:22, 25:14, 12:14)и тако тријумфовали са 2-0 у серији. Црвено-бели су успели да одбране и триплу круну освојену прошле сезоне, а постали су и рекордери пошто им је ово 22. титула националног првака.

ДОМИНАЦИЈА СЕ НАСТАВЉА: Лучић и Јарамаз празних шака, Алба одбранила титулу шампиона Немачке

"ЗАИСТА САМ СРЕЋАН": Мицић не би ништа мењао - Било је као у бајци

ЗВАНИЧНО: Итудис преузео кормило шампиона Турске

Било је јасно да ће ФМП одиграти бољи меч против Црвене зведзе у односу на први који су Пантери изгубили убедљиво, али мало ко је очекивао да прва четвртина прође у врло неефикасној и тврдој игри. Кузмић и Ивановић били су малтене једини који су погађали у том периоду за црвено-беле, а Тасић је предводио ФМП, али су прву деоницу обележили бројни промашаји на обе стране. Звезда је боље кренула у другуг четвртину, Калинић је погодио тројку за прву двоифрену предност браниоца титуле 24:14 у 14. минуту. Међутим, нису црвено-бели наставили у том ритму нити сломили отпор ривала, а Пантери су то искористили и серијом 12-4 успели да приђу на 28:26 у 17. минуту. Звзеда је успела да одбије тај налет домаћина и на полувреме ипак оде са вођством 34:31.

Пантери су успели да јаче уђу у наставак меча и приђу на 37:35 у 23. минуту, а затим и пропусте напад за изједначење. Звезда је то успела да казни, а тројке Ивановића, Лазића и Марковића одвеле су црвено-беле до максималне двоцифрене предности 55:43 у 29. минуту, да би у последњу четвртину ушли са вођством 59:45. Последњих 10 минута били су само формалност. ФМП је покушавао да смањи заостатак и врати се у меч, али је Црвена звезда константно одржавала двоцифрену предност, мирно привела утакмицу крају и освојила 22. титулу.

ФМП - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 59:71 (9:15, 22:19, 14:25, 14:12)

ДВОРАНА: ФМП.

СУДИЈЕ: Глишић, Јевтовић, Нинковић.

ГЛЕДАЛАЦА: 3.212.

ФМП: Тасић 6, Радоњић 14, Изунду 2, Симовић 3, Манојловић 3, Павићевић 7, Зајц, Вујичић, Шарановић 2, Неранџић 11, Степановић 11, Лакић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазић 7, Калинић 12, Марковић 8, Вајт 5, Кузмић 9, Лазаревић 3, Давидовац, Митровић 4, Симоновић 2, Ивановић 21, Цирбес.

40. минут
Крај меча. Црвена звезда је освојила 22. титулу националног првака пошто је савладала ФМП са 71:59.
38. минут
Кузмић је погодио само једно слободно бацање, Звезда води 70:55.
35. минут
Марковић постиже тројку и доноси Звезди предност 66:52. Црвено-бели су све ближе победи.
33. минут
Радоњић погађа тројку и ФМП смањује на 61:51.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Звезда води 59:45.
29. минут
Лазић погађа тројку за нову максималну предност Звезде 55:43.
27. минут
Ивановић погађа тројку и Звезда поново има двоцифрену предност, 51:41.
25. минут
Марковић погађа тројку и Звезда води 43:38.
23. минут
Боље је ушао ФМП у трећу деоницу, Неранџић закуцава и Пантери прилазе на 37:35.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Звезда води 34:31.
19. минут
Калинић поенима уз фаул и погођеним додатним бацањем повећава предност црвено-белих на 31:36.

KK Црвена звезда / Извор: Србија Данас / Саша Џамбић