ШАНСЕ ЗА ТОП 8 СВЕ МАЊЕ: Звезда у последњих пет минута ПОКЛОНИЛА победу Бајерну

02.03.2023. 19:49
Luka Vildoza
Лука Вилдоза / Извор: МН Press

Црвено-бели претрпели 15. пораз у Евролиги.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Бајерна у Минхенху са 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24) у 26. колу Евролиге и тако претрпели 15. пораз у Евролиги. Црвено-бели су имали дебвет поена предности пет минута пре краја меча, али су до краја одиграли веома лоише па је Бајерн стигао до потпуног преокрета и тријумфа.

МОЖЕ БИТИ САМО ЈЕДАН: Тиња сукоб на релацији Обрадовић-Џејмс чека се ЕКСПОЛОЗИЈА

СРУШИО МАКАБИ, ПА ДОБИО УГОВОР: Џикић већ зна где ће радити следеће сезоне

НА ОВО СЕ ЧЕКАЛО МЕСЕЦИМА: Кампацо дебитовао за Звезду у Евролиги и одмах погодио тројку (ВИДЕО)

Почетак меча припао је Бајерну, али није било много поена па је домаћин водио 5:3 после три минута игре. Успео је Бајерн још минут да држи предност да би Недовић са пет узастопих поена донео прво вођство црвено-белима 10:7 у 5. минуту. Играло се у наредним минута поен за пеона, а до првих у Евролиги у Звездином дресу је стигао и Кампацо тројком којом су црвено-бели 13:11 у 7. минуту. У завршници четвртине се поред Кампаца разиграо и Петрушев и Звезда је стигла до седам поена предности, да би Владимир Лућић у последњој секунди погоди отројку и смањио заостатак Бајерна на крају прве четвртине нас 23:29.

Домаћин је боље отворио другу деоницу и преко Винстон и Гифаја изједначио на 23:23 у 12. минуту. Звезда је имала проблема у нападу у уводним минутима прве четвртине, Петрушев је погодио два од четири слободна бацања, а на другој страни је Бајерн са две узастопне тројке Силија и Винстона заокружио серију 12-2 од почетка четвртине и водио 31:25, а Душко Ивановић био приморан да затражи тајм-аут. Винстон је погодио још једном за Бајернових 8, да би Вилдоза постигао тројку у 16. минуту  за прве поене Звезде из игре у другој четвртини и смањење 33:28. Винстон је наставио да погађа, али је Вилдоза одговорио на другој страни да би Лазаревић погодио тројку и смањио на 37:33 у 17. минуту. Добрић је на поене Хантера одговорио тројком, Звезда је смањила на 39:36, а Андреа Тринкијери затражио тајм-аут. Кампацо је одлично пронашао Мартина којем није било тешко да погоди за 41:38 што је био и резултат првог полувремена пошто Бајерн није искористио последњи напад.

Два и по минута у трећој деоници није било поена све до погодака Камапца са линије за слободна бацања којим је Звезда пришла на 41:40, да би Петрушев погодио тројку за вођство црвено-белих 43:41 у 24. минуту. Наставила је Звезда са добром одбраном у трећој четвртини, погодио је Кампацо из изгре и Митровић једно слободно бацање за вођство 46:41 у 26. минуту. Бајерн је тек у шестом минуту треће четвртине погодио први пут преко Гифаја, али је одмах на другој страни погодио Петрушев на асистенцију Кампаца, да би Вилдоза погодио два пенала, а затим и Мартин за максималних 9 Звезде (52:43) у 28. минуту после чега је Тринкијери затражио тајм-аут. Исплатило се то Бајерну који је преко Хантера и тројком Лучића смањио на 52:48 минут касније па је Ивановић затражио тајм-аут. Са четири поена је Звезда ушла у последњу деоницу после слободних бацања које је погодио Винстон.

Фуризно је Звезда отворила последњу четвртину поенима Мартина и тројком Кампаца за вођство 61:54 и после минута игре Тринкијери је одмах затражио тајм-аут. Звезда је имала проблема са офанзивним скоко Бајерна и после једног таквог је лопта дошла до Лучића који је погодио тројку, а затим још једну и Бајерн је пришао на 68:66 у 34. минуту. Ипак, Недовић је одговорио са 2 1 и Звезда је поново имала нешто већу предност 71:66, да би Недовић са још четири везана поена донео Звезди поново максималних 9 (75:66) у 35. минуту. Међутим, Бајерн је одговорио серијом 7-0 и пришао на 75:73 у 37. минуту, па је Ивановић реаговао тајм-аутом. Није то уродило плодом пошто је Гилеспи донео изједначење Бајерну, а затим је Волден погодио тројку за потпуни преокрет Бајерна 78:75 захваљујући серији 12-0 на уласку у 39. минут. Вилдоза је коначно погодио за Звезду, али је Вајлер-Веб поентирао о таблу. Погодио је затим и Волден, па ни тројка Кампаца није много променила у коначном исходу.

БАЈЕРН ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24)

ДВОРАНА: Ауди Дом

СУДИЈЕ: Олегс Латишевс, Карлос Перуга, Томаш Травицки

БАЈЕРН: Вајлер-Баб 7, Волден 7, Сили 3, Винстон 20, Гифај 11, Хантер 8, Бонга, Лучић 20, Обст 3, Зипсер, Вимберг, Гилеспи 8

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилдоза 18, Лазаревић 3, Кампацо 16, Митровић 5, Мартин 8, Добрић 3, Ивановић, Недовић 15, Марковић, Кузмић, Петрушев 10, Бентил 2