ПАНТЕРИ РАВНОПРАВИ САМО ЈЕДНУ ЧЕТВРТИНУ: Звезда убедљиво стартовала у финалу

17.06.2022. 18:28
Ognjen Kuzmić
Огњен Кузмић / Извор: МН Press

Други меч на програму у недељу од 20 часова.

Кошаркаши Црвене звезде повели су са 1-0 у финалној серији Кошаркашке лиге Србије пошто су савладали у дворани ''Александар Николић'' екипу ФМП-а врло убедљиво са 110:71 (24:18, 29:11, 26:23, 31:19). Други меч финала игра се у недељу од 20 часова, а домаћин тог меча је ФМП.

Шамроков трк ка титули за највећу квоту на свету

НЕИЗВЕСНОСТ ГЛАВНА ПРЕПРЕКА: Златибор одустао од ФИБА Лиге шампиона

ИЗНЕНАЂЕЊЕ У МОСКВИ: Македонац нови тренер ЦСКА (ФОТО)

ФМП је у прво мечу финала равноправан противник браниоцу титуле био само у првој четвртини, иако су црвено-бели константно били у предности. Пантери су користили чињеницу да Звзеди није у првој деоници ишао шут за три поена, али су зато црвено-бели до поена стизали из рекета где је одличан био Огњен Кузмић, па је тим Дејана Радоњића на крају прве четвртине имао предност 24:18. Изгледало је да би ФМП могао да се потпуно врати у меч на старту друге деонице, али заправо у том периоду игре Звзеда и решила поитање победника. Пантери су успели да стигну до 24:22 у 11. минуту, да би црвено-бели направили серију 15-0 у наредних шест минута за вођство 39:22. ФМП је коначно успео да после шест минута стигне до поена, али повратка за Пантере више није било, а црвено-бели су на полувремену имали предност 53:29.

Било је јасно да је утакмица решена, па је у други 20 минута Звезда одрађивала посао, али није било опуштања у тиму Дејана Радоњића. Прорадио је црвено-белим и шут за три поена и предност је константно расла, да би почетком последње деонице стигла и до 30 разлике, а у једном тренутку у завршници било је и 40 поена предности, па је било само питање са којом предношћу ће Звезда тријумфовати.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФМП 110:71 (24:18, 29:11, 26:23, 31:19)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Обркнежевић, Николић, Стефановић.

ГЛЕДАЛАЦА: 3.978.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Калинић 4, Холинс 6, Марковић 9, Вајт 9, Кузмић 17, Лазаревић 8, Давидовац 2, Митровић 11, Лазић 11, Добрић 14, Ивановић 13, Цирбес 6.

ФМП: Павићевић 1, Вујичић 3, Тасић 19, Радоњић 14, Симовић, Шарановић 4, Изунду 3, Неранџић 16, Степановић 9, Манојловић 2, Лакић.

40. минут
Крај меча, Црвена звезда је славила са 110:71 и повела са 1-0 у серији.
37. минут
Цирбес погађа за 40 поена предности Звезде, 103:63.
33. минут
Звезда је је повећала вођство на преко 30 поена разлике, 87:54.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Звезда води 79:52.
28. минут
Ивановић је соло акцијом дошао до поена, Звезда води 72:46.
26. минут
Лазић је постигао пет везаних поена и Звезда има максималну предност 67:42.
23. минут
Енергичније је ФМП отворио трећу четвртину, али Звезда одржава 20 поена предности, 55:35.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Звезда је тројком Добрића уз звук сирене стигла до вођства 53:29 на полувремену.
18. минут
Радоњић је постигао тројку и спустио ФМП на испод 20 разлике, 46:27.
16. минут
Митровић постиже поене, а Звезда повећава предност 37:22.
14. минут
Поенима Холинса са пенала Звезда стиже до прве двоцифрене предности на мечу, 32:22.
13. минут
Чинило се да је ФМП боље кренуо у другу четвртину, али је Звезда одбила налет Пантера и води 28:22.