ЗА КРАЈ ТУРНЕЈЕ ПО ШПАНИЈИ: Нови убедљив пораз Партизана, црно-бели без шансе против Барселоне (ФОТО)

12.09.2018. 22:43
Nenad Čanak
Ненад Чанак / Извор: Србија Данас

Пред Ненадом Чанком је озбиљан посао око уигравања тима.

Кошаркаши Партизана су у пријатељском мечу са Барселоном на турниру по Шпанији, доживели нови убедљив пораз. После катастрофе против Тенерифеа, Барса је у среду нанела нови пораз изабраницима Ненанда Чанка, а резултат је био 101:62 (23:16, 24:10, 25:16, 29:22).

ПОНОВО ПРОТЕСТУЈЕ: Нејмар ГРМЕО на судије незадовољан третманом (ФОТО)

ОГЛАСИО СЕ ПОСЛЕ ТРИ МЕСЕЦА ТИШИНЕ: Јанковић донео одлуку у ком клубу наставља каријеру! (ФОТО)

После тријумфа над Анголом у уторак, кошаркаши Партизан су у среду изашли на мегдан моћној Барселони, некадашњем ривалу у Евролигу. Као и против Тенерифа, црно-бели су лоше отворили меч. Каталонци су од самог старта направили двоцифрену предност и одржавали је до краја првог дела. Није Партизан успевао да спусти тај минус, али је за разлику од претходнох мечева виђена далеко већа ангажованост у одбрани, која је у овом тренутку највећи проблем за Ненада Чанка. Средином друге деонице Барса је имала и плус 14, међутим, црно-бели су за разлику од ранијих дуела играли са много више енергија, коју су одличним контранападима успевали да матерлијализују у лаке поене.

Да Партизан делује неуиграно доказ је средина друге четвртине.. Све што су добро урадили до тог тренутка пало је у воду, а Барселона је полако повећавала предност и на полувреме отишла са предношћу од 47:26.

KK Partizan
KK Партизан

У наставку меча Барселона је наставила да затрпава кош Партизана, У једном тренутку предност за Каталонце је износила 25 поена разлике. Како је време пролазило, Партизан није успевао да одговори на агрсивност противника, па је на самом почетку последње деонице резултат био 74:44. Сам финиш меча, протекао је у истом ритму као и целокупно друго полувреме, а Барселона је на крају славила са 101:62.

Ненад Чанак ће имати пуне руке посла око уигравање тима, пошто је евидантно да Партизан тренутно делује конфузно на терену. Потврда томе су убедљиви порази од Тенерифа, Барселоне. Сарагоса је такође савладала црно-беле, али и Клуж... Пред стручним штабом је озбиљан посао. У Партизану најефикаснији био је Раде Загорац са 13 поена, односно Марко Пецарски са 11 убачених кошева.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.