Партизан од сигурног тријумфа до коцкања, али одлази у Подгорицу са 1:0

30.04.2024. 17:42
Zek Ledej
Зек Ледеј / Извор: МН Press

Партизан је повео са 1:0 против Будућности у полуфиналу плеј-офа АБА лиге. Црно-бели су сигурном партијом у већем делу меча (осим у делу последње четвртине) надиграли Подгоричане у “Београдској арени” резултатом 78:67 (27:16, 14:13, 18:18, 19:20). Друга утакмица серије је на програму 7. маја у Подгорици, а евентуална мајсторица заказана је за 10. мај у Београду.

Тим Жељка Обрадовића оправдао је улогу фаворита на старту полуфиналне серије. Црно-бели су од првог минута контролисали дешавања на паркету. Одличан је у првој четвртини био Френк Камински, а подршку му је пружао Зек Ледеј који је овај дуел завршио са пет убачених тројки.

Домаћин је у финишу прве деонице стекао двоцифрену предност коју је љубоморно чувао током већег дела меча. Партизан је коректном тимском партијом одбијао налете гостију, а запажене роле имали су и Алекса Аврамовић, Ален Смаилагић и Џејлин Смит.

Будућност је успела да истопи минус на једноцифрену разлику у финишу трећег квартала, али је Џејм Нанели тројком уз звук сирене олакшао живот црно-белима пред последњу четвртину.

На идентичан начин мирноћу домаћину је дао Ледеј у тренутку када је Будућност пришла на 64:55 у 35. минуту. Буила је то пета тројка крилног центра црно-белих из осмог покушаја.

Међутим, успела је Будућност да се приближи на 69:62 на непуна два минута пре краја, а онда је Ферел још једном тројком донео неизвесну завршницу на 69 секунди до краја.

Црно-бели су ипак одбили налет гостију и на крају славили резултатом 78:67.

Партизан - Будућност 78:67 (27:16, 14:13, 18:18, 19:20)

ПАРТИЗАН: Смит 9, Ледеј 15, Аврамовић 11, Пантер 11, Смаилагић 8, Нанели 7, Трифуновић, Анђушић, Пи-Џеј Дожер, Понитка 2, Камински 13 (6ск), Кабокло 2.

БУДУЋНОСТ: Илић, Меги 3, Фримен, Славковић 5, Макунду 14 (12ск), Ферел 13, Џонс 2, Танасковић 6, Рајт 4, Поповић 5, Пол 3, Камењаш 12 (13ск).

40. минут

Партизан - Будућност 78:67

Ферел је смањио на 69:65 на 69 секунди до краја, а онда је Пантер успео да избори фаул за три слободна бацања 72:65. Макунду је смањио на 72:67. Аврамовић је био прецизан са линије пенала, 74:67 на 27 секунди до краја меча. Црно-бели су славили на крају 78:67.

39. минут

Партизан - Будућност 69:62

Тројка Ферела, па страшно закуцавање Макундуа, 69:62 на непуна два минута до краја.

37. минут

Партизан - Будућност 69:57

Не предају се жилави гости, али не успевају да уведу меч у резултатску неизвесност. Аврамовић је поентиртао за плус 12, 69:57.

33. минут

Партизан - Будућност 62:51

Тројка Ледеја одбила је налет Подгоричана на почетку последњег квартала. Макунду је смањио на 62:51.

30. минут

Партизан - Будућност 59:47

После три четвртине црно-бели воде резултатом 59:47. Гости су у финишу трећег квартала заиграли чвршће у одбрани, а у нападу су везали седам поена. Нанели је био бржи од сирене и вратио двоцифрени плус Београђанима пред последњу деоницу.

26. минут

Партизан - Будућност 54:40

Успели су гости да смање минус захваљујући Танасковићу и Камењашу, 54:40.

24. минут

Партизан - Будућност 50:33

Имао је Партизан и 18 поена вишка, 50:32, Камењаш са пенала је смањио на 50:33.

22. минут

Партизан - Будућност 46:31

Смит је постигао прве поене у наставку меча на асистенцију Смаилагића, узвратио је Џонс, а онда је Смаилагић погодио тројку за максималних плус 15, 46:31.

20. минут

Партизан - Будућност 41:29

Партизан има двоцифрену предност на полувремену, 41:29. Водио је тим Жељка Обрадовића и са максималних плус 14 после поена Кабокла, а Рајт је уз звук сирене донекле ублажио минус подгоричког тима.

18. минут

Партизан - Будућност 35:25

Успела је Будућност да тројком Мегија смањи на 29:23, а онда је севнула серија Партизана 6:0. Смит је био прецизан за три поена, а Смаилгаић је погодио двојку под фаулом и реализовао додатно слободно бацање, 35:25.

15. минут

Партизан - Будућност 29:20

Црно-бели су прве поене у другој деоници постигли после скоро четири и по минута. Аврамовић је убацио двојку за 29:20. Врло нервозна игра са обе стране, покушаће хаос на терену да прекине тајм-аутом Жељко Обрадовић.

13. минут

Партизан - Будућност 27:18

Велики број грешака на старту друге четвртине. Једине поене у прва три минута постигао је крилни центар гостију Макунду.

10. минут

Партизан - Будућност 27:16

Алекса Аврамовић је са пет везаних поена зачинио добру Партизанову партију у уводној четвртини. После 10 минута црно-бели имају 11 понеа вишка, 27:16.

9. минут

Партизан - Будућност 22:14

Подгоричани играју врло чврсто, не дозвољавају црно-белима да се размахну. Будућност је поенима Танасковића успела да поведе 12:11, а онда је севнула серија домаћина 11:2. Ледеј је погодио две тројке, а Камински додсо још пет поена. Центри су донели осам поена предности Партизану, 22:14.

5. минут

Партизан - Будућност 11:8

Прву тројку за госте је погодио Јоги Ферел, а онда је расположени Камински уписао нове поене. Гости су смањили на 9:8 после поена Поповића (два плус један). На другој страни је прецизан камински. Амерички центар је већ постигао шест поена.

3. минут

Партизан - Будућност 7:2

Одличан почетак црно-белих. После тројке Ледеја погодио је Нанели, а Камински је закуцао за плус пет.

Црно-бели и Будућност су ове сезоне одиграли два меча у регуларном делу сезоне, оба пута је славио тим Жељка Обрадовића – 96:83 у престоници Србије, а 89:83 у подгоричкој “Морачи” у дуелу који је Партизану донео друго место и предност домаћег терена против трећепласиране Будућности.