ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ ЦРВЕНО-БЕЛИХ ЗА ПЛАСМАН У ФИНАЛЕ: Звезда омађијала кош у другом полувремену и савладала Партизан

17.02.2023. 20:19
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Тим Душка Ивановића браниће трофеј против Меге сутра од 21 сат.

Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у финале Купа Радивоја Кораћа пошто су после преокрета у другом полувремену савладали вечитог ривала Партизан са 83:5 ( 15:21, 19:23, 25:14, 24:17) и тако ће имати порилику да бране трофеј освојен прошле сезоне. Црвено-белима ће сутра од 21 сат противник бити Мега која је савладала ФМП.

НЕЋЕ ДУГО БИТИ У ЈУТИ: Расел Вестбрук на мети моћног тима

ВЕЛИКА БОРБА, ПРЕОКРЕТ, ПРЕКИД... Вечити сазнали ривала у финалу Купа

ЈАКО НЕПРИЈАТНО: Монако изненађујуће елиминисан у Купу Француске

После изједначеног почетка меча, Партизан је био тај који је први почео да гради предност. Црно-бели су били одлични у шуту за три поена, а Ледеј је са две тројке донео црно-белима 12:7 у 7. минуту. Покушавала је Звезда да одржи корак, али није била превише успешна у томе, да би Аврамовић тројком донео вођство Партизану на крају прве четвртине 21:15. Паризан је држао предност на почетку друге деонице 23:17 да би после једне ситуације када је Петрушев промашио закуцавање, Ивановић веома бурно реаговао тражећи фаул који није досуђен и због тога искључен после добијене две техничке грешке. Пантер је погодио два бацања, а затим и Ледеј још једну тројку и Партизан је имао прву двоцифрену предност 29:17 у 12. минуту. Црно-бели су били у озбиљном налету и максимално су користили сваку прилику па је Партизан повео са максималних 18 поена предности 44:26 у 18. минуту. Ипака, Бентил је до краја полувремена био тај који јде погађао за Звезду која је серијом 8-0 после првих 20 минута имала 10 поена заостатка (44:34).

Шта се догодило са Партизаном у другом полувремену остаје на Жељку Обрадовићу да открије, али црно-бели су потпуно подбацили у других 20 минута. Разиграли су се Факундо Кампацо и Лука Вилдоза и у 24. минуту Звезда је пришла на 50:45. Обрадовић је реаговао тајм-аутом и то је на кратко помогло Партизану који је успео да одбије Звездни налет и стигне до вођства 58:52 после Нанелијевих 2 1 у 27. минуту. Међутим, у последња три минута Звезда је серијом 7-0 коју је крунисао тројком Петрушев стигла до вођства 59:58 на уласку у последњу деоницу.

Одлучујућих десет минута меча Анђуђић је отворио пшоенима, али су Петрушеви  Недовић донели Звезди 66:60 у 32. минуту. Минут касније Недовић је погодио тројку за предност Звезде 69:60 и Обрадовић је затражио тајм-аут који се продружио јер је уследио прекид пошто су судије отишле у свлачионицу због убацивања предмета у терен. Прекид је трајао двадесетак минута, а у наставку је Лесор први постигао поене. Ипак, Митровић је био тај који је у тим тренуцима одговарао на нападе Партизана и донео је Звезди прву двоцифрену предност 75:64 у 36. минуту. Уследио је одговор Партизана серијом 9-2 захваљујући тројкама Ледеја и Нанелија и акцијом Нанелија 2 1 и црно-бели су пришли на 77:73 два минута пре краја. Уследио је тајм-аут Звезде и фаул Лесора над Вилдозом на шуту за три. Аргентинац је погодио сва три бацања, затим је и Бентил поентирао после изгубљене лопте Нанелија и црвено-бели су водили 82:73 минут пре краја. Тријумф Звезде и пласман у финале потврдио је Кампацо једним погођеним бацањем, па је Егзум могао само да ублажи пораз са два погодђена бацања у последњој секунди меча.

ПАРТИЗАН - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 75:83 (21:15, 23:19, 14:25, 17:24)

ДВОРАНА: Чаир

СУДИЈЕ: Николић, Обркнежевић, Чалић

ГЛЕДАЛАЦА: 6.200

ПАРТИЗАН: Вукечвић, Ледеј 16, Дрезгић, Аврамовић 3, Пантер 12, Смаилагић, Егзум 8, Микић, Нанели 19, Лесор 13, Трифуновић 2, Анђушић 2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилдоза 15, Лазаревић, Камапцо 12, Митровић 11, Лазић 3, Мартин 2, Добрић 4, Недовић 14, Марковић, Кузмић, Петрушев 14, Бентил 8.

40. минут
Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у финале Купа Радивоја Кораћа пошто су савладали Партизан са 83:75.
39. минут
Бентил погађа уз фаул Ледеја којем је то пета лична грешка и за њега је меч завршен. Бентил није погодио додатно бацање, али Звезда води 82:73.
38. минут
Нанели је погодио 2 1, Пантер је додао тројку и Партизан је смањио на 77:73, а помоћник Ивановића Карлес Марко затражио тајм-аут.
36. минут
Митровић једини поентира за Звезду у наставку утакмице, постиже свој шести поен, црвено-бели имају прву двоцифрену предност на мечу 75:64. Обрадовић је затражио тајм-аут.
34. минута
Лесор је први погодио после прекида, али је Митровић вратио после сјајне асистенције Кампаца, Звезда води 71:62.
33. минут
Недовић је погодио тројку после још једног неискоришћеног напада Партизана. Звезда води 69:60, а Обрадовић је затражио тајм-аут. Уследио је прекид пошто су судије напустиле паркет и тошле у свлачионицу заједно са делегатом. Меч је настављен после двадесетак минута.
32. минут
Анђушић је изгубио лопту, а Петрушев је погодио уз фаул, али није погодио додатно бацање и Звезда води 66:60.
31. минут
Недовић погађа тројку и Звезда води 64:60.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Петрушев је погодио тројку и донео Звезди предност на крају треће четвртине 59:58 серијом 7-0.
27. минут
Нанели је погодио 2 1, а Митровић је затим погодио само једно од два слободна бацања и смањио заостатак Звезде на 58:52.
26. минут
Лесор закуцава, а и Нанели поентира и Партизан прекида налет Звезде и води 54:47, али је Вилдоза погодио тројку и црвено-бели прилазе на 54:50.
24. минут
Вилдоза је прво погодио за два преко Лесора да би затим постигао и тројку. Звезда је смањила на 50:45, а Жељко Обрадовић затражио тајм-аут.
23. минут
Кампацо је погодио и тројку, али је на другој страни Пантер вратио са 2 1 и резултат је 50:40.
22. минут
Нанели је погодио за 2 1. али је Кампацо погодио три од четири пенала и смањио заостатак Звезде на 47:37.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Звезда је успела серијом 8-0 да смањи заостатак на 44:34.
18. минут
Пантер доноси максималну предност Партизану 44:26, да би брзо узвратио Вилдоза 44:28.
16. минут
Лесро је погодио за 2 1 и Партизан повећава предност 37:23.
15. минут
Нанели је погодио тројку и Партизан поново има двоцифрену предност 31:21.
12. минут
Чува Партизан предност на старту друге деонице поенима Ледеја, 23:17. Петрушев је промашио закуцавање, Душко Ивановић је бурно протестовао и врло брзо добио две техничке грешке и искључен је. Пантер је погодио оба бацања, а Ледеј тројку и Партизан је стигао до прве двоцифрене предности 29:17, да би Недовић поентирао у наредном нападу Звезде и смањио на 28:19.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Аврамовић је погодио тројку за Партизан, Недовић није успео да погоди тројку са звуком сирене и Партизан води 21:15 на крају прве четвртине.
8. минут
Митровић је прекинуо пост Звезде, на другој страни је погодио Трифуновић после офанзивног скока, да би Недовић погодио уз фаул Лесора , али није искористио бацање и Партизан води 14:11.
7. минут
Повео је Партизан после поена Лесора из контре 9:7, да би затим Ледеј постигио другу тројку за 12:7, а Душко Ивановић је затражио тајм-аут.
2. минут
Нешто боље је Звезда ушла у овај дуел и повела после тројек Лазића 5:2, али је одмах Ледеј вратио тројку за 5:5, да би у наредном нападу црвено-белих Кампацо постигао поене за 7:5.