КРАЈ ОЧАЈНЕ СЕЗОНЕ ЦРНО-БЕЛИХ: Мега у финалу, Партизан на одмору

05.06.2021. 19:35
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Убеђив тријумф тима Владе Јовановића.

Кошаркаши Мега Сокербета први су финалисти Суперлиге Србије пошто су у дворани Мега Factory савладали Партизан са 82:68 (18:17, 25:18, 19:18, 20:15) и тако окончали полуфиналну серију резултатом 2-1. Екипа Владе Јовановића ће  у финалу играти против победника серије између Црвене звезде и Борца из Чачка, а црвено-бели тренутно воде са 1-0.

СПЕЦИЈАЛ ЗА ЕУРО: Граница не постоји – чекају те НАЈВЕЋЕ КВОТЕ за све игре

ТРИЛЕР ЗАВРШНИЦА У ВАЛЕНСИЈИ: Мега није искористила напад за победу! Барса у финалу

ОН ИМА КРЕДИТА КОД ЊИХ: Басконија испала из плеј-офа, Ивановић продужио уговор са клубом

Уводни минути протекли су у тврдој и неефикасној кошарци пошто су тимови очигледно бил ii под притиском одлучујуће утакмице. Када се коначно мало темпо игре подигао играло се кош за кош, а Мега је имала минималну предност на првом малом одмору. Тројке су биле главно оружје момака из Меге који су захваљујући томе убрзо стигли и до седам поена предности у другој четвртини, а то воиђство су успелои да сачувају све до полувремена. Јарамаз и Мика су предводили Партизан, али су црно-бели остали без Мике у другој четвртини због повреде и Американац се више није враћао на терен. У наставку је Партизан подигао ниво игре и у 24. минуту пришао на два понеа заостатка 46:44, али је Мега одговорила серијом 8-0 и поново отишла на двоцифреену предност. До краја меча црно-бели нису успели да приђу на мање од осам разлике, а успут су остали и без Маркуса Пејџа и Немање Дангубића такође због повреда. Ипак, то не умањује заслужену победу Меге која је остварила први пласман у финале домаћег првенства.

Кошаркаши Мега Сокербета и Партизана од 20 часова играју одлучујући, трећи, меч полуфиналне серије Суперлиге Србије. Тренутни резултат у серији је 1-1, а црно-бели су у другом мечу били у ситуацији бити или не бити, мада ни данас неће бити ништа другачије уколико желе пласман у финале.

Тренер Меге Влада Јовановић нема кадровских проблема и може да рачуна на све играче, док је Александар Матовић и даље у незгодној ситуацији јер у тиму неће бити повређеног Рашона Томаса и Вила Мозлија који је отпутовао у САД због приватних разлога. Ипак, нема сумње да ће црно-бели дати све од себе да чак и ослабљени дођу до победе вредне пласмана у финале.

40. минут
Мега је савладала Партизан са 82:68 и тако се пласирала у финале.
38. минут
Мега је све ближе финалу, води са 79:63.
36. минут
СИмоновић понетира, Мега води 74:59. Проблеми Партизана се настављају пошто се после Мике и Пејџа, на повреду поажлио и Дангубић.
33. минут
Мега одлично отвара последњу четвртину и стиже до максималног вођства 66:54.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Мега је константно у предности, а играчи Владе Јовановића ће у последњу четвртину ући са вођством 62:53.
28. минут
Церовина постиже поене за нову максималну предност Меге 59:48.
27. минут
Мега је узвратила црно-белима серијом 8-0 и поново има двоцифрену предност 54:44.
24. минут
Пејџ је погодио тројку, а Партизан прилази на 46:44, Влада Јовановић је затражио тајм-аут. Ерик МИка је дефинитивно остао у свлачионици због повреде коју је претрпео у другој четвртини.
23. минут
Поново тврд почетак као и у првој четвртини, Мега води 46:39.
21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Мега на полкувреме одлази са вођством 43:35.
19. минут
Казалон је прецизан и Мега стиже до прве двоцифрене предности на мечу 40:30.
18. минут
Мега не испушта вођство, црно-беле у игри држи Ерик Мика који је одменио Јарамаза који је предводио Партизан у првој четвртини. Мега води 36:30.
15. минут
Тепић је погодио тројку, али је Пејџ узвратио истом мером. Мега и даље води 31:26.
12. минут
Церовина је наставио тамо где је стао на крјау прве четвртине, са две везане тројке доноси Меги вођство 24:17, а Матовић тражи тајм-аут.