АБА ЛИГА: Звезда ИЗГУБИЛА први пут ове сезоне

06.12.2020. 18:45 17:13
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: KK Црвена звезда

Меч 9. кола.

Дерби меч 9. кола АБА лиге одигран је у Београду, где је Црвена звезда изгубила од Будућности 67:65 . Обе екипе су биле без пораза до овог меча, Црвена звезда сада има 8-а, а Будућност која проопустила неколико мечева због корона вируса  6-0.

АБА ЛИГА: Рекорд каријере Петрушева за убедљиву победу Меге

ЂОРЂЕВИЋУ ПУК'О ФИЛМ: Сале ПОБЕСНЕО као никад! Свађао се са СУДИЈОМ, па ИСКЉУЧЕН у првој четвртини! (ВИДЕО)

Пре почетка меча Црвена звезда је дала пригодне пклоне својим бившим играчима Луки Митровићу и Драгану Апићу.

Luka Mitrović
Лука Митровић / Извор: Фото: KK Црвена звезда

Изједначена игра је обележила прву деоницу у празном "Пиониру". Домаћин је после првих десет минута имао плус три (20:17), а преднајачали су малобројни Срби у екипи Црвене звезде Дејан Давидовац и Марко Јагодић Куриџа са по четири поена.

Црвена звезда – Будућност  65:67 (10:11, 16:12, 19:27, 20:17)

Судије: Саша Пукл, Томислав Хордов, Јосип Радојковић

Хала: "Александар Николић", Београд

Црвена звезда: Рочести 4, О'Брајант 11, Хол 3, Волден 7, Лојд 10, Давидовац 13, Лазић, Добрић 5, Симоновић, Јагодић-Куриџа 7, Кузмић 1, Тери 4.

Будућност: Кобс 11, Ивановић 20, Еџам 10, Шеховић, Д. Николић 8, Апић 2, Митровић 5, Дела Вале 2, З. Николић, Поповић 5, Рид 4, Жугић

У наставку Звезда је држал конце у својим рукама до 3 и 40 пре краја полувремена када је било 36:33. Ипак, тада су гости нанизали девет поена и сачувцали предност до полувремена и отишли на одмор са вођством од пет поена.

Пуно грешака је виђено у трећој четвртини, а домаћин је успео да самњи на само поен заостатка (55:56).

Ништа боље није било ни у последњој деоници, а каква је игра била у другом полувремену говори и резултат 26:23, који је нормалан за десет, а не за 20 минута.

Последњи напад су црвено-бели бранили, а онда је остало толико времена да Давидовац шутне преко целог терена што наравно није било ни близу. Било је и лоших судијских одлука, али мора се признати да је опет разочао Лојд који је провео нешто више од 26 минута, а меч је завршио са индексом један. Било је и негативних индекса код Звезде, а то је Бранко Лазић.

Давидовац је био најбољи код домаћина, а док је играо Игњен Добрић (12 минута) Звезда је имала девет поена вишка.

Код гостију Данило Николић је постигао 20 поена, али све у првом делу. Двоцифени су још били Еџам и Хобс.