ПЕТИ ПУТ УЗАСТОПНО: Кошаркашице Црвене звезде су шампионке Србије!

21.04.2022. 20:29
ŽKK Crvena zvezda
ŽKK Црвена звезда / Извор: МН Press

Пао је Арт Баскет.

Кошаркашице Црвене звезде славиле су и у трећем мечу финалне серије против Арт Баскета и победом 71:61 освојиле шампионску титулу. Тиме су црвено-беле заправо освојиле дуплу круну, јер су у борби са истим ривалом раније освојиле и Куп Србије.

Идеалан дан да резервишеш своје место у Mozzart авиону за Катар, уз највеће квоте на свету на Сити и Ливерпул

БЕЗ ПЕТ СТАНДАРДНИХ ИГРАЧА: Звезда разбила Партизан, умало да разлика изађе на 30

КУРУЦОВ АГЕНТ ЛИКУЈЕ ПОСЛЕ ПОРАЗА ПАРТИЗАНА: Написао једну реч и упутио јасну поруку Обрадовићу

Црвеној звезди ово је пета узастопна шампионска титула.

Убедљиво прво полувреме је одиграла Црвена звезда, имала је 12 поена предности након прве четвртине и 28 на паузи. Арт Баскет је у другој деоници постигао само три поена.

Ипак, Арт Баскет је надокнадио 11 поена у другој деоници у којој су црвено-беле стале на осам убачених поена.

Топила се предност Црвене звезде све до краја меча, али се показало да је пресудила предност коју су стекле у првом полувремену.

Најбоља у победничком тиму најбоља је била Катанић са 18 поена, шест скокова и седам асистенција. Јанковић је додала поен мање уз осам ухваћених лопти, на 14 је стала Доковић, Чолић је пратила са 13, а Мишељић са десет.

У екипи Арт Баскета најбоља је у овом поразу била Доковић са 14 поена, поен мање дала је Чолић.