28.01.2018. 19:31
ŽKK Crvena zvezda
ŽKK Црвена звезда / Извор: Фото: kkzcrvenazvezda.rs

Занимљива утакмица.

Кошаркашице Црвене звезде девети пут узастопно су забележиле победу над Партизаном, 66:61 (12:11, 15:21, 22:6, 15:21) и тако продужиле победнички низ у Првој женској кошаркашкој лиги Србије на 16 победа.

Виђена је чврста утакмица у којој су црвено-беле забележиле нову победу, која их је учврстила на првој позицији пред почетак плеј-офа. Марија Прља је поново била расположена против Вечитог ривала и предводила Звезду до победе.

АБА ЛИГА: Паклен финиш одлучио дуел Морнара и Будућности (ФОТО)

Прве поене видели смо на истеку трећег минута утакмица, а Звезда је серијом 7:0 успела да обезбеди предност на крају првих десет минута, (11:12). Црно-беле су одговориле истом мером и до средине друге четвртине окренуле резултат у своју корист, (21:16). Звезда је стигла до изједначења (21:21), проблем су представљале три личне грешке Биљане Стјепановић, а домаћа екипа је била та која је на одмор између полувремена отишла са пет поена предности, 32:27.

Кључни период утакмице је био почетак другог полувремена. Након два минута без коша, Марија Прља је покренула Звездину фуриозну серију 15:0, која је праћена чврстом одбраном донела двоцифрену предност, па је противник био у нокдауну. Црвено-беле су у потпуности преузеле контролу над утакмицом, а домаћа екипа је прве поене постигла у седмом минуту наставка. Максимална предност је износила 13 поена, а пред улазак у последњи период утакмице Црвена звезда је имала двоцифрено вођство (49:38).

У последњем кварталу, црно-беле су са две серије успеле да се примакну на само три поена минуса у 37. минуту, али није било неизвесности око победника. Коначан резултат поставила је најбољи актер дербија Марија Прља.

Поред Марије Прља, која је постигла 22 поена, пратиле су је Мина Ђорђевић (13) и Александра Катанић (9).

Кошаркаши Црвене звезде и Партизана одиграће меч у 18. колу АБА лиге у понедељак (21).

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.