КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: ФМП лако до полуфинала, Пантери чекају да Партизан заврши посао

14.02.2019. 18:27
Stefan Đorđević
Стефан Ђорђевић / Извор: МН Press

Почео турнир у Нишу.

ФМП је први полуфиналиста Купа Радивоја Кораћа у Нишу. Тим из Железника је савладао Светог Ђорђа резултатом 112:58 (23:23, 31:11, 29:6, 29:15) и чека у наредној рунди бољег из дуела Партизан – Нови Пазар који је на програму у четвртак од 19.30 часова.

ОВУ МАНЕКЕНКУ ЈЕ БАСТИЈАН ОСТАВИО ЗБОГ АНЕ: Бивша ВЕРЕНИЦА Швајнштајгер је СЕ*С БОМБА која лови мушке ПОГЛЕДЕ, а изгледа као САН! (ФОТО)

ОГЛАСИО СЕ И ЕКСПЕРТ! Сада је ЈАСНО да ли је Ајаксу (НЕ)ОПРАВДАНО поништен гол. Тадић у ОФСАЈДУ!? (ВИДЕО)

Пантери су наишли на чврст отпор тима из Житишта у првој четвртини, али су у другој деоници „прегазили трећелигаша“ и решили питање победника. Стефан Ђорђевић је у првом полувремену убацио 12, а Томас Рит поен мање, па је уз добру одбрану апсолутни фаворит завршио посао у четвртфиналу.

ФМП је наставио да меље ривала и у трећем кварталу, када је дозволио да клуб из Житишта убаци само шест поена. На крају меча Ђорђевић је постигао 20 поена, Стефан Момиров (шест асистенција, пет скокова) и Матиц Ребец по 14, док је Тома Рит убацио 11 поена. Најефикаснији у екипи Светог Ђорђа је био Марко Томић са 22 поена уз по шест скокова и асистенција.

ФМП ће свој меч полуфинала одиграти у суботу од 17 часова.