ОРЛОВИ СЛАВИЛИ ПОСЛЕ ДРАМЕ: Аврамовић тројком УТИШАО Беч! (ВИДЕО)

25.02.2018. 22:08
Aleksandar Đorđević
Александар Ђорђевић / Извор: Профимедиа

Меч четвртог кола.

Кошаркашка репрезентација Србије победила је у утакмици 4. кола квалификација за Светско првенство у Кини 2019. године одговарајућу селекцију Аустрије 82:81 (21:18, 20:25, 25:20, 16:18). Екипа селектора Александра Саше Ђорђевића брзо је заборавила претходни неуспех од Немаца и, иако ослабљена неиграњем Милана Мачвана, Стефана Јовића и Владимира Лучића, савладала жилавог домаћина који је током већег дела меча био у вођству.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Немци незаустављиви, пали и Грузини (ФОТО)

САСВИМ ИСКРЕНО: Јокић открио у ком клубу наставља каријеру

Искористили су Аустријанци опуштање Орлова на почетку сусрета и серијом од 9:2 стекли прву опипљивију предност. Уследио је одговор Ђорђевићеве чете, која се реванширала зачарвши обруч и са 6:0 ухватила резултатски прикључак. Узастопним кошевима Стевана Јеловца и Ђорђа Гагића, Србија је отишла на први мали одмор са три поена предности (21:18).

Како је почео уводну, тако је и наставио домаћин на почетку друге деонице. Са четири узастопна поена, вратили су предност на своју страну, па је селектор Орлова реаговао тајм-аутом. Ни то није помогло, пошто су се убрзо Аустријанци са још осам кошева у низу, средином првог полувремена, одлепили на максималних 10 (34:24). Бриљирао је тада тандем Шрајнер - Махалбашић, за које одбрана Србије није имала решење.

Уследио је одговор наше селекције, која је успела да преполови заостатак (36:31), али грешкама у нападу није користила сваку прилику да ту разлику још више ублажи. Домаћи су, са друге стране користили сваки "поклон" Србије у нападу, и поново вратили двоцифрену предност (41:31).

Поново је, међутим, Србија заиграла како треба. Само мало ангажованија игра у одбрани, била је довољна Орловима да направе нову серију (10:2). Најпре кошем Тепића, а затим и "тројком" Симоновића пред одлазак на полувреме, предност Аустрије истопљена је само на поен предности (43:41).

ДРХТАЛИ СУ ЛЕЈКЕРСИ: Богдан Богдановић заблистао у дербију Калифорније (ВИДЕО)

У наставку - иста слика. Очекивало се да српска селекција заигра још боље, међутим, уследио је нови пад, што су Аустријанци искористили и серијом 7:0 поново отишли на високих 9. Промашај Радуљице и хорог Махалбашића у дуелу "један на један" са истим играчем, донео је нову двоцифрену разлику (52:41). Бес Мирослава Радуљице осетили су домаћини већ у следећем нападу Орлова, када је центар кинеског Ђијангсуа брутално закуцао.

Расположени Стефан Бирчевић је везаним тројкама смањио на 55:49, али је Клепиц одговорио на исти начин и вратио Аустрији девет кошева предности. Алекса Аврамовић је са линије слободних бацања оба пута погодио, а Бирчевић новим кошем у нападу довео Орлове на само поен предности 58:56.

Тек у 7. минуту треће четвртине Србија је после дуго времена стигла до изједначења, а одмах потом и повела (60:58). Првом тројком из четвртог покушаја, Стеван Јеловац је погодио за највеће вођство Србије за (65:61) у финишу трећег периода, па су Ђорђевићеви изабраници у одлучујућу четвртину ушли са предношћу од три поена разлике (66:63).

Последњу деоницу тројком је отворио Шајнер, да би на исти начин се реванширао Јеловац на другој страни. Нови погодак ван линије 6,25 за Бенедика Данета разгалила је домаћу публику, а Аустријанцима донела изједначење (71:71). Упозоравао је селектор Ђорђевић на Рашида Махалбашића, током тајм-аута, који је донео нову предност (75:73), али главни мотор домаћина задавао је велике главобоље српској репрезентацији.

Када је било најпотребније Махалбашићу није задрхтала рука (81:75), али је Бирчевић већ у наредној акцији тројком вратио наду Србији. Мирослав Радуљица промашио је једно од два слободна бацања, а онда убрзо затим и да "закуца", што је изазвало разочарање на клупи Орлова. Уследила је драматична завршница и феноменална тројка Аврамовића у последњем минуту за ново вођство Србије 82:81.

Орлови су победом обезбедили пролаз у другу фазу квалификација, док су Аустријанци изгубили све шансе за пласман даље. Србија наредни меч игра 2. јула, када им у госте долази Немачка. Биће то прилика да тим Александра Ђорђевића врати Панцерима мило за драго, због јединог пораза у досадашњем делу такмичења.

АУСТРИЈА - СРБИЈА 81:82 (18:21, 25:20, 20:25, 18:16)

ДВОРАНА: "Швечат".

СУДИЈЕ: Панајотис Анастопулос (Грчка), Петр Хруса (Чешка), Танел Суслов (Естонија).

АУСТРИЈА: Данек 3, Дувије 9, Гутл, Клепиц 6, Коч 6, Махалбашић 22, Мурати 10, Матео, Огунсипе 6, Радос 10, Шрејнер 9.

СРБИЈА: Аврамовић 13, Бирчевић 15, Ђоковић, Гагић 2, Јарамаз, Јеловац 21, Лешић, Паунић 5, Пено, Радуљица 16, Симоновић 8, Тепић 2.

Табела: Немачка 4-0, Србија 3-1, Грузија 1-3, Аустрија 0:4.

Резултати квалификација за Мундобаскет: Француска - Белгија 64:49, Русија - Босна и Херцеговина 70:53, Аустрија - Србија 81:82, Грузија - Немачка 77:87, Естонија - Израел 78:62, Исланд - Чешка 76:75, Грчка - Велика Британија 75:70, Финска - Бугарска 75:70.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.