КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Орлови поражени на Криту, Грци сачували савршен учинак (ФОТО)

13.09.2018. 21:45
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: fiba.basketball

Трећи пораз репрезентације Србије.

Кошаркашка репрезентација Србије поражена је на Криту од Грчке у првом мечу друге фазе квалификација за Светско првенство које се наредне године одржава у Кини. Хелени су славили са  70: 63 (18:16, 19:14, 16:15, 19:19) и тако остали непоражени у овим квалификацијама, док су Орлови забележили трећи пораз. Овим поразом ситуација још увек није постала тешка за Србију пошто и даље има предност у односу на остале ривале у групи пошто Грчка и Немачка имају скор 7-0.

Старт утакмице прошао је у благој иницијативи Србије која је имала почетно вођство мада није успевала да се одлепи на већу разлику. Богдановићу је требало неколико шутева да уђе у меч, али су га успешно одменили Немања Бјелица и Никола Милутинов, а када им се Богдан придружио Србија је чувала минималну предност, а на први мали одмор отишла са два поена предности. У уводним минутима друге деонице Орлови су били без поена, што су Грци искористили и дошли до вођства 21:18 тројком Папаниколауа. Домаћину је прорадио шут споља, па је на сваку успешну акцију Србије стизао одговор Грчке, често иза линије за 6,75. Захваљујући шуту за три поена Грци су успели да дођу до предности, али је Србија на полувремену заостајала само један поен.

Почетак другог полувремена донео је велике проблеме за Србију. Изабраници Александра Ђорђевића лоше су ушли у трећу четвртину док су са друге стране Грци наставили да погађају за три поена и у 24. минуту дошли до прве двоцифрене предности 45:34, а затим још једном тројком отишли на 12 поена предности 48:35. Међутим, од тог тренутка су се тргли Орлови и преко Богдановића и Бјелице успели да напрве серију 12-1 и приђу на 49:47 у самој завршници треће деонице, да би у последњим секундама Грцима четири поена вишка пред последњу четвртину донео Адентокумпо, док су Хелени тројке у том тренутку шутирали 10 од 21.

Грци почетком последњих 10 минута игре успели да дођу до шест поена предности (55:49), да би за два минута Орлови тројкама Богдановића и Мицића дошли до егала 57:57 у 34. минуту. Ипак, уследила су три лоша напада Србије па су Грци још једном стекли предност и повели са 63:57 у 37. минуту. Није се много променило ни у наредних минут и по, а Грци су и даље имали шест поена предности. Орлови су пробали шутем за три поена да се врате у меч, али су Бјелица и Богдановић били непрецизни, а Грци лако сачували предност и остварили тријумф.

ГРЧКА - СРБИЈА 70:63 (18:16, 19:14, 16:15, 19:19)

ГРЧКА: Дорси, Калатес 15, Бурусис 9, Слукас 11, Папајанис, Принтезис 15, Папаниколау 8, Манцарис, Папапетру 6, Василопулос 2, Адетокумбо 4, Митоглу.

СРБИЈА: Симоновић 2, Јеловац, Богдановић 19, Бјелица 9, Калинић 1, Лучић , Милосављевић, Радуљица 4, Милутинов 7, Недовић 7, Мицић 3, Јовић 11.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.