ЛЕЈКЕРСИ УПАЛИЛИ МОТОРЕ: Изједначили резултат - Портланд је ДЕКЛАСИРАН (ВИДЕО)

СрбијаДанас
KK LA Lejkers
KK ЛА Лејкерс / Извор: Фото: YoutubePrintscreen/Best оф the НБА

Друга утакмица НБА плеј-офа

После мечева одиграних у ноћи између четвртка и петка Милвоки и Лос Анђелес Лејкерси изједначили резултат у серији осмине финала НБА плеј-офа. Лејкерси су у "мехуру" у Орланду убедљиво савладали ривале са 111:88. Након почетног пораза и изненађења (93:100), екипа Френка Вогела много је озбиљније схватила овај меч. Да није, били би у великом проблему.

ОВО НИКО НИКАД НИЈЕ УРАДИО: Боби оборио РЕКОРД НБА лиге (ВИДЕО)

ЈОКИЋ ЉУТ НА САИГРАЧЕ: Морамо боље, не можемо само да се ГЛЕДАМО

ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА ЦСКА: Итудис се опоравио од короне, Грк послао МОЋНУ поруку!

Све време су Лејкерси били бољи тим на паркету па су могли себи да допусте опуштање у последњој четвртини коју су изгубили са седам поена разлике, недовољно за Портланд да се чак и приближи резултатски.

Лејкерси су водили и постепено повећавали ту предност, која је на полувремену износила 17. У истом ритму наставили су и након паузе, а на старту четврте четвртине стигли су и до највеће предности на мечу, 33 (93:60).

Тада су притиснули кочницу, успорили мало, шансу су добили резервисти, тако да је Портланд спустио разлику на прихватљивијих и коначних 111:88.

Међу Лејкерсима је најбољи био Ентони Дејвис који је убацио 31 поен и на то додао 11 скокова. Леброн Џејмс допринео је са десет поена, шест скокова и седам асистенција.

У Портланду су бољи од осталих били Демијан Лилард са 18 и Си Џеј Меколум са 13 поена. Јусуф Нуркић постигао је девет поена уз осам скокова и две асистенције док је Марио Хезоња убацио четири поена уз три скока и једно додавање.

Трећи меч серије игра се у ноћи између суботе и недеље.