ЛОША НОЋ ЗА СРБЕ У НБА: Атланти мало један Богдан, БРИЉИРАО! Сан Антонио и Лејкерси исписали ИСТОРИЈУ (ВИДЕО)

31.12.2020. 08:10
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Реутерс

Одиграно шест мечева.

Кошаркаши Атланте поражени су од Бруклина резултатом 145:141 (38:41, 29:27, 35:36, 43:37), али је Богдан Богдановић пружио блиставу партију.

ФМП ДОВОДИ ПОЈАЧАЊЕ: Стиже центар из Француске (ВИДЕО)

ЕВРОЛИГА 2020: Милутинов дабл-дабл учинком завршио годину - Тринкијери ОДУВАО Барсу!

РАДОЊИЋ ЗАДОВОЉАН ПОБЕДОМ НАКОН ДРАМЕ: Било је битно да одиграмо боље него против Игокее

Српски ас је за 29 минута у игри, постигао 22 поена (7/14 за два, 6/11 за три, 2/2 бацања), уз 4 скока и по једну асистенцију и украдену лопту. Ни то, међутим, није помогло Јастребовима, који су претрпели први пораз у сезони, после три тријумфа у низу.

Најефикаснији у Атланти били су Џон Колин и Треј Јанг са по 30 поена, само су они дали више кошева од српског репрезентативца, значајну ролу имао је и Редиш убацивши са 20 кошева.

У победничком тиму, доминирао је Кевин Дурент са 33 поена, Кајри Ирвинг је додао 25, а Џо Херис два мање. Чак седморица играча Нетса завршила су меч двоцифрени, Ален је убацио 15,Шамет 14, а ЛАверт 10 поена.

Историја је исписана у Тексасу. Дуел Сан Антонија и Лејкерса није обележила трећа победа шампиона у сезони 121:107 и сјајна игра Леброна Џејмса који је на свој 36. рођендан постигао 26 поена, уз 8 асистенција и 5 ухваћених лопти, већ прва жена која је као тренер предводила неки тим.

Дуел Мамуза и Лејкерса остаће у аналима уписан по томе што је један НБА тим по први пут у историји најјаче кошаркашке лиге на свету водила дама по имену Беки Хемон.

Легендарни тренер Спарса Грег Попович зарадио је две техничке грешке, због чега је преостала четири минута првог полувремена и читав наставак испратио из свлачионице. Уместо њега улогу главног тренера преузела је његова помоћница, чије ће име заувек остати упамћено у историји НБА.

Хемонова ипак није имала среће да на дебију упише и победу. Спарси су већ тада били у двоцифреном заостатку, који су пред крај треће деонице Језераши подигли на 18 поена предности. Домаћа екипа је средином последње четвртине успела да преполови минус, али су Лејкерси до краја додали гас и убедљиво славили.

Далас је поражен од Шарлота 99:118, а Бобан Марјановић је за четири минута у игри постигао 2 поена и имао један скок. Подбацио је и Лука Дончић са само 12 кошева, док је најбољи у пораженом саставу био Тим Хардавеј јуниор са 18 поена. Шарлот је до победе водио Бол са 22 поена, Бриџис је дао два мање, а Розије 18 кошева.