НБА: Дарко дебитовао ПОБЕДОМ и одмах поставио РЕКОРД! Бјелица ИСКОРИСТИО минутажу, Булси УНИШТИЛИ Детроит (ВИДЕО)

12.01.2022. 07:22
Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: Реутерс

Чикаго остварио један од најубедљивијих тријумфа у сезони.

Српски тренер Дарко Рајаковић је победом обележио прво самостално вођење тима у НБА. Млади стручњак је претходне ноћи у најјачој лиги на свету преузео палицу од главнокомандујућег са клупе Тејлора Џенкинса зараженог коронавирусом, а Мемфис је изненађујуће славио против лидера Запада Голден Стејт Вориорса - 116:108.

ОВО ЈЕ ЧЕКАО ЦЕО СВЕТ: Огласио се Новак Ђоковић! Све је ДЕТАЉНО објаснио

СРПСКИ ДУО ГУРА БАЈЕРН КА ТОП ОСАМ: Јарамаз и Лучић СРУШИЛИ Жалгирис

ОБЈАВЉЕН ВАЖАН ДЕТАЉ: Шпанци РАЗОТКРИЛИ да ли је Новак БОРАВИО у Марбељи! Министар ПОТВРДИО!

Био је то трећи пораз у последња четири меча за Ратнике, који су у резултатској кризи. Занимљиво је да је Рајаковић већ на првој утакмици у каријери као главни тренер успео да помери границе, пошто је Мемфису ово 10. победа у низу, што представља рекорд ове сезоне у НБА лиги.

Репрезентативац Србије Немања Бјелица уписао је само 11 минута, међутим, оставио је одличан учинак у том периоду. Убацио је две тројке из три покушаја, имао четири скока, једну асистенцију, а утакмицу завршио са коректних седам поена.

Алексеја Покушевског није било у саставу Оклахоме која је поражена на гостовању у Вашингтону. Млади српски кошаркаш у наредном периоду играће за развојни тим Тандера, саопштио је тај клуб.

Гризлисе је до победе водио Џа Морант са 29 поена, уз осам асистенција и пет скокова. Ипак, одлучућу улогу одиграо је Тајус Џонс са клупе, постигавши 17 поена (5/5 за три), осам пута је асистирао и ухавтио шест лопти. Исти број кошева убацио је и Зијер Вилијамс, док је Брендон Кларк стао на 14 поена.

Код Вориорса, Стеф Кари је остварио трипл-дабл са 27 поена и по 10 сокова и асистенција, али га није ишао шут. Из игре је имао 8/21, за три поена само 2/9. Клеј Томпсон је дао 14, Ендрју Вигинс и Гери Пејтон по 13, а Џордан Пул 12 кошева.

Драматичан финиш имао је меч Њу Орлеанса и Минесоте 128:125, који је решен тројком Брендона Инграма у последњој секунди. Јунак тријумфа Пеликана завршио је сусрет са 33 поена, уз маестралан шут за три (6/7). Велику помоћ имао је у Џошу Харту са 21 поеном. У пораженом тиму, доминирали су Ентони Едвардс и Карл Ентони Таунс са 28, односно, 26 поена.

Чикаго је забележио једну од најубедљивијих победа ове сезоне. Булси су на свом паркету уништили Детроит са 46 разлике - 133:87, притом су сваку четвртину решили у своју корист.

Црногорски центар Никола Вучевић је био најефикаснији у редовима победника са 22 поена, уз осам скокова и четири асистенције. Само два поена мање убацио Демар Дерозан, док је Лонзо Бол стао на 18 кошева.