ЛУДА ЗАВРШНИЦА У МЕМФИСУ! Грин ИСКЉУЧЕН, Џа ПРОМАШИО за ПОБЕДУ - Брејк за Вориорсе!

02.05.2022. 08:11
KK Golden stejt
KK Голден стејт / Извор: Фото: Twitter/Golden стате

Невероватан меч.

У плеј-офу најјаче лиге света почела је серија полуфинала Западне конференције  – Голден Стејт Вориорси су на гостовању у Мемфису победили Гризлисе резултатом 117:116 у веома драматичној завршници и тако повели са 1-0 у серији која се игра на четири победе.

БРЕЈК НА СТАРТУ! Џаба Бостону 18 тројки, Милвоки славио у ТД Гардену

ОБРАДОВИЋ ПРЕД МАЈСТОРИЦУ: Психички притисак биће на страни Олимпијакоса

ЏИКИЋ: Победили смо, то ће се памтити

Оно по чему ће се ова меч свакако памтити ке то што је домаћин из Тенесија имао прилику да дође до тријумфа у последњој секунди, али је после улаза из тешке позиције био непрецизан Џа Морант.

Такође ће се меч памтити и по искључењу једног од најбољих дефанзиваца лиге - Дејмонда Грина.

Контроверзна ситуација виђена је крајем првог полувремена, када је крилни центар Голден Стејта добио искључујућу намерну личну грешку због чега је његов тим оштро протестовао.

Процените сами да ли је Грин заслужио да буде избачен са утакмице.

Напоменимо и то да је Мемфис водио, у другој четвртини је имао и максималних 13, али Голден Стејт се враћа у трећој четвртини.

На крају смо видели и драматичан расплет у којем је Клеј Томпсон убацио тројку за вођство своје екипе на 36 секунди до краја, али потом промашио два слободна бацања.

У последњем нападу Морант је покушао из пуног трка, али је био добро чуван и екипа из Калифорније је дошла до изузетно битне победе и одузела предност домаћег терена тиму Тејлора Џенкинса.

Најефикаснији у Вориорса био је Џордан Пул, који је убацио 31 поен (12/20 из игре), а имао је и 8 скокова и 9 асистенција

Стефен Кари додао је 24 поена (8/20 из игре, 5/12 тројке), а Ендру Вигинс убацио је 17 поена (6/14 из игре), уз 8 скокова.

Код поражених највише се истакао Џа Морант. Бриљантни бек је на крају имао 34 поена (14/31 из игре), 9 скокова и 10 асистенција. Пратио га је Џерен Џексон јуниор који је на крају имао 33 поена (10/18 из игре, 6/9 тројке) и 10 скокова.

Диандре Мелтон је имао 14, а Брендон Кларк 12 поена.

Немања Бјелица није улазио у игру за победника.

Идући меч серије на програму је у ноћи између уторка и среде, такође у Мемфису, а потом се серија сели у Сан Франциско.