ЛУКА ЈЕ НЕЗАУСТАВЉИВ: Нови трипл-дабл Дончића у победи Даласа!

08.01.2023. 08:58
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Профимедиа

Сјајна партија словеначког кошаркаша...

Кошаркаши Далас Маверикса су на крилима Луке Дончића надиграли Њу Орлеанс Пеликансе резултатом 127:117 у ноћи иза нас.

ПАРТИЗАН УБЕДЉИВО ПРВИ: Гробари обарају рекорде Евролиге!

"МОЖДА САМ ЈЕДНОМ ГЛЕДАО ЗВЕЗДУ, СЛУЧАЈНО..." Душко Ивановић онда дошао у клуб и ОВО рекао играчима

ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ ЗА ЕВРОПСКОГ ШАМПИОНА: Атаман открио када долази Синглтон

Далас полако, али сигурно, хвата прикључак за место међу четири најбоље екипе Запада што у плеј-офу доноси предност домаћег терена.

Каква "лудница" влада у НБА лиги довољно је рећи да су надиграли Пеликансе наневши им четврти пораз у пет мечева, а до скоро су били први у конференцији.

Лука Дончић је поново био херој Маверикса, а сада је убацио 34 поена уз 10 скокова и 10 асистенција, али и 7 изгубљених лопти.

Словеначком репрезентативцу је ово био девети трипл-дабл у сезони, а одмах у првој четвртини је разиграо Криса Вуда који са 6 брзих поена отвара меч и након 12 минута кошарке на семафору је 34:15 за Далас.

Већ тада су Маверикси "показали зубе" и ослабљеним Пеликанима најавили пораз, пошто су гости из Луизијане на меч дошли без Зајона Вилијамсона, Брендона Инграма и без Си Џеја Мекалума, тројице убедљиво најбољих играча.

- Нисам био свестан да сам постигао трипл-дабл, али ево, све се види на семафору - рекао је Дончић после утакмице.

Колико је Далас "угушио" Пеликансе довољно говори податак да су у првој четвртини шутирали 0/9 за три поена, а на крају пораженис а 127:117 након изузетно великог напора у наредне три деонице.

Морали су у свакој да убаце преко 30 поена како би смањили заостатак, а опет су поражени двоцифреном разликом.