ЛУКА НЕ МОЖЕ САМ: Дончић узалуд бројао до 45 у Аризони (ВИДЕО)

03.05.2022. 08:16
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Профимедиа

Финикс повео у серији.

Кошаркаши Финикс Санса успешно су започели полуфиналну серију плеј-офа са Даласом, пошто су на свом паркету победили 121:114. Најбољи тим Западне конференције рутински је стигао до првог тријумфа и на старту одбранио домаћи терен.Санси су питање победника решили већ у првом полувремену – на крају уводне четвртине имали су 10 поена предности, док су на одмор отишли са 13 (69:56).

ПРАВО НИОТКУДА: Џоел Ембид поднео захтев, лако би могао да заигра на ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ ове године

ПАРТИЗАН ИЛИ НБА? Јокић је пре осам година дао ЗАНИМЉИВ одговор (ВИДЕО)

О ТОМЕ САМ РАЗГОВАРАО СА ЖЕЉКОМ: Мијаиловић коментарисао испадање из Еврокупа!

У наставку је екипа Монтија Вилијамса додатно увећала залиху, али је у завршници ипак забринула своје навијаче. Гости су направили серију и смањили разлику на два поседа, али времена за потпуни преокрет није било.

Меверикси нису могли да парирају расположеном ривалу јер је у њиховој игри готово све зависило од Луке Дончића. Словенац је у првом полувремену постигао 26 поена, али све до краја није имао адекватну подршку саиграча. Дуел је завршио са 45 поена (15/30 из игре, 4/11 тројке), уз 12 скокова, осам асистенција и пет изгубљених лопти.

Следећи на листи стрелаца био је Клебер са 19, док су иза остали Фини-Смит са 15, односно Брансон са 13. Српски репрезентативац Бобан Марјановић поново није добио шансу од тренера Џејсона Кида.

На другој страни, најбољи код "Сунаца" био је Деандре Ејтон са 25 поена, Девин Букер је постигао 23, четири више од Криса Пола.

Финикс ће и у следећој утакмици бити домаћин, после чега се серија сели у Тексас.

У другој утакмици ноћашњег програма, Мајами је искористио неиграње Џоела Ембида и повео 1-0 против Филаделфије на Истоку, тријумфом резултатом 106:92