МЕГАПРЕОКРЕТ У КОЛОРАДУ: Брутални Јокић није могао да ВЕРУЈЕ шта се ДЕШАВА! Денвер ПРОКОЦКАО +21 (ВИДЕО)

09.05.2021. 07:18
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Нетси славили у Колораду.

У огромном броју мечева, Никола Јокић је носио Денвер до победа у овој сезони. Али у дуго ишчекиваном окршају са Бруклином, видело се да Нагетси не могу да се надају значајнијем резултату у плеј-офу, ако цео терет падне само на плећа српског аса. Гости су славили у Колораду 125:119, мада су судије можда и оштетиле Грумење у финишу сусрета.

СРБИЈА ИМА ЈОШ ЈЕДНОГ ИГРАЧА НА ДРАФТУ: Орао се ПРИЈАВИО за НБА пијацу

ДА ЛИ ЋЕ СЕ ВЕСЕЛИ ВРАТИТИ У ПАРТИЗАН? Огласио се Мишко Ражнатовић - ОВО ће занимати све гробаре!

САМО МЕСЕЦ ДАНА ПРЕД ПОЧЕТАК ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА: Повреда која брине Италијане (ФОТО)

Ако ПСЖ, после испадања из Лиге шампиона, не узме титулу у Француској, не узме титулу у Француској, сезона ће за Свеце бити катастрофална, па је вечерашње (21.00) гостовање Рену изузетно важно за тим из Париза. Квота на двојку је 1,65. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Рен - ПСЖ.

Наиме, у последња два напада, арбитри нису досудили фаулове над Јокићем, што је можда и пресудило ову "тучу". Иако су Нагетси имали све у својим рукама и "сигуран" тријумф, Нетси су се дигли из пепела и од трећег периода почели да играју кошарку, која их је одвела до победе.

Јокић је утакмицу завршио са 29 поена, седам скокова и шест асистенција, али иако је био најефикаснији играч у пораженом саставу, није имао конкретну помоћ саиграча када је то било најпотребније.

Ушао је Денвер одлично у меч, већ после прве четвртине имао 13 (37:24), да би до полувремена та предност отишла и на максималних 21 поен разлике (66:45, 71:50). И ту су почели проблеми Нагетса.

Бруклин се серијом 14:0 у потпуности вратио у дуел и стигао само на -7 (71:64), али је домаћин до краја овог периода успео поново да оде на двоцифрену предност (104:92) и у последњу четвртину уђе са седам поена вишка (104:97).

На уласку у последњи минут Бруклин је водио са поеном предности, када је Херис продао лопту, а Јокић није успео да погоди преко Дуранта. Тражио је српски центар фаул у тој ситуацији. Као и у последњем нападу када је пробао у игри испод коша, али ни тада није свиран фаул. После тога је добио и техничку. Жалио се Јокић због недосуђених прекршаја, али није било много користи од тога.

Преко расположеног Кевина Дуранта, Нетси су у последњем кварталу стигли до првог вођства још од прве деонице (110:111). И ту предност више нису испуштали.

Уз раме "Џокеру" био је Портер са 28 поена, док су у победничком тиму доминирали Дурант са 33 коша (11 скокова, 7 асистенција) и Ирвинг који је убацио два поена мање.

Алексеј Покушевски није играо у поразу Оклахоме од Голден Стејта (97:136). Ратнике је предводио феноменални Стеф Кари са 49 поена (14/26 из игре, 11/21 за три, 10/10 бацања), помоћ је имао у Вигинсу (18), Џордану Полу (16) и Грину (15 поена). Код Тандера, Михалик је дао 17 кошева, а Дорт 16 поена.