Најџел Хејс-Дејвис МВП првих мечева четвртфинала Евролиге

25.04.2024. 13:41
Najžel Hejs-Dejvis
Најжел Хејс-Дејвис / Извор: МН Press

Кошаркаш Фенербахчеа Најџел Хејс-Дејвис проглашен је за најкориснијег играча (МВП) првих мечева четвртфинала плеј-офа Евролиге, саопштено је данас на званичном сајту такмичења.

Фенербахче је у гостима после продужетка победио Монако резултатом 95:91 у првој утакмици четвртфинала плеј-офа Евролиге.

Хејс-Дејвис је одиграо нешто више од 40 минута, а за то време постигао је 19 поена и имао седам скокова и једну асистенцију. Он је имао индекс корисности 23.

У саопштењу Евролиге се наводи да је ово највећи број индексних поена међу играчима победничких екипа у првим утакмицама четвртфинала плеј-офа Евролиге.

Највећи индекс корисности имао је кошаркаш Панатинаикоса Матијас Лесор. Међутим, Панатинаикос је на свом терену пре два дана поражен од Макабија резултатом 91:87.

Лесор је за 34 минута на терену постигао 22 поена и имао је шест скокова и једну асистенцију. Он је имао индекс корисности 26.