НАШИ БЛИСТАЈУ У ШПАНИЈИ: Лекција Јеловца у Ендеса лиги (ФОТО)

08.01.2017. 15:57
Stevan Jelovac
Стеван Јеловац / Извор: Профимедиа

Добру игру пружио и Паунић, а солидни су били Недовић и Радичевић.

Данас је одиграно пет утакмица 16.кола шпанске Ендеса лиге у недељним матине терминима, популарним за кошарку на Пиринејском полуострву. Српски интернационалци се нису радовали победама, али су зато пружили веома добре партије.

Фантастичан је био Стеван Јеловац, који је за 25 минута игре постигао 21 поен (10-6 за два поена, 4-2 за три) и забележио два скока у поразу Сарагосе на гостовању Естудијантесу.

ЏИКИЋ ЈАСАН: Кад си у Партизану, мораш да једеш живу децу

Сличан учинак имао је и Иван Паунић, бивши члан Партизана и српске репрезентације, сада у дресу Фуенлабраде. Паунић је укњижио 19 поена (12-6 за два) у поразу свог тима од Басконије.

РАДОЊИЋ: Нема предаха, чека нас занимљив меч против Меге (ФОТО)

Ivan Paunić
Иван Паунић / Извор: МН Press

Уникаха је на гостовању Бетису доживела шести пораз у шампионату, а Немања Недовић је за 22 минута на паркету забележио 12 поена (2-2 за два, 8-2 за три), док Дејан Мусли није играо.

Сасвим пристојну ролу имао је и Никола Радичевић, са 11 поена (5-3 за два, 4-1/4 за три), али је његова Мурсија поражена од Валенсије.

СРПСКИ ЦЕНТАР РЕКОРДЕР : Јокић ушао у ИСТОРИЈУ НБА лиге (ФОТО)

Резултати 16.кола: (субота) Билбао Баскет - Гран Канарија 68:82, (недеља) Барселона - Обрадоиро 100:76, Естудијантес - Сарагоса 94:78, Фуенлабрада - Басконија 69:77, Мурсија - Валенсија 75:78, Реал Бетис - Уникаха 76:68, Реал Мадрид - Ривер Андора 96:92 (после продужетака), Манреса – Тенерифе 74:79.