СРБИ ДОМИНИРАЛИ У ОХАЈУ: Богдан и Бјелица ОДУВАЛИ бившег шампиона! Завршен Јокићев САН! (ВИДЕО+ФОТО)

08.12.2018. 08:09 14:38
Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: Реутерс

Одиграно десет мечева.

Српска доминација у Охају. Сакраменто предвођен расположеним тандемом Бјелица-Богдановић дошао је до треће узастопне победе против Кливленда (110:129), а у главним улогама били су Немања и Богдан.

ДОДИК ПОРУЧИО ГРОБАРИМА: Знам да ће вас бити много, али ПОБЕДИЋЕ Игокеа! (ФОТО)

ПУКЛО У ЦРНОЈ ГОРИ: Откази као на ТРАЦИ, а играчи ТУЖЕ клуб! (ФОТО)

Богдановић је бившем шампиону убацио 15 поена, уз шут 7-18 из игре за 23 минута проведених на паркету. Осим тога, уписао је три скока и четири асистенције, док је Немања Бјелица играо 30 минута и за то време постигао два поена мање (6/8 из игре), уз четири ухваћене лопте и две асистенције.

Краљеве је до новог тријумфа водио Диерон Фокс са 30 поена и 12 асистенција, док је Бади Хилд убацио 25 кошева. У пораженом тиму, доминирао је Џордан Кларксон са 26 поена, Сектсон је постигао 23, а Буркс 22 поена.

ЗАДАР СЕ ПОЈАЧАО: Бивши играч Реала дебитује против Звезде! (ФОТО)

Завршена је најуспешнија серија Денвера од старта сезоне. Нагетси су поражени у Шарлоту (113:107), после седам узастопних победа. За то је главни "кривац" ветеран Тони Паркер, бивши ас Сан Антонија је постигао четири поена у завршници, када су Нагетси покушали врате у игру.

Водио је домаћин и са 16 поена разлике. Гости су успоставили резултатску равнотежу у трећем периоду, да би се Хорнетси поново одлепили на двоцифрену разлику. Морис је тројком смањио на само три разлике за Шарлот, да би Паркер погодио са дистанце и одлучио победника.

Никола Јокић је дуел завршио са 16 поена, 12 скокова, 6 асистенција и 5 изгубљених лопти (све их је изгубио у првом полувремену). У Денверу је био најефикаснији Џамал Мареј са 20 поена, Милсап је убацио 16, а Уанћо Ернангомес остварио дабл-дабл са 15 поена и 10 скокова.

Нови проблем за Денвер, осим пораза је повреда Пола Милсапа, који је поломио палац на нози, док су ван строја одавно Херис, Бартон и Ајзеа Томас.

Шарлот је до победе водио Кемба Вокер са 21 поеном, Паркер је додао 19 кошева, одушевио је Малик Монк са 16 поена и неколико атрактивних потеза, Вилијамс је дао допринос тријумфу са 14 кошева.