НБА: Покушевски ПРЕСТИГАО О Нила! Дерозан ТРОЈКОМ у последњој секунди решио ДРАМУ! Краљевска ПАРТИЈА Леброна (ВИДЕО)

01.01.2022. 09:05
Demar Derozan
Демар Дерозан / Извор: Реутерс

Одиграно 10 мечева у Новогодишњој ноћи.

Претходне ноћи одиграно је 10 мечева у НБА, а најузбудљивији су одиграли Индијана и Чикаго 106:108.

ТУГА ЗА КРАЈ ГОДИНЕ: Преминуо легендарни ас Бостона

САД ГА ВИДИШ, САД ГА НЕ ВИДИШ: Једну од најјачих финти икада Мајкл Џордан је продао Дивцу (ВИДЕО)

СТИЖЕ ЗАМЕНА ЗА РУБИЈА: Двоструки НБА шампион у Кливленду (ФОТО)

Утакмица у Индијанаполису је решена у последњој секунди тројком, коју је постигао Демар Дерозан преко два играча Пејсерса!

Од стартаа је виђено доста осцилација, па ниједна екипа није успела да се резултатски одлепи. Клацкалица је вагала из четвртине у четвртину, а ривали су се непрестано смењивали у вођству.

Чикаго је одлично отворио меч, одиграо је боље полувреме, али је и оно опало у последњој четвртини. Ипак, ДеРозан је на сјајан начин донео победу свом тиму, већ кад се чинило да нема решења, дигао се на шут и погодио поред два играча Пејсера.

Мајсторија Дерозана је нарочито инспирисала црногорског аса Николу Вучевића, центар Бикова је само поручио кошаркашима Индијане да им преноси "поздраве из Чикага".

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски блистао је у победи Оклахоме над Њујорком 95:80. Покушевски је непосредно пред овај меч Тандера добио "корона дозволу" да се врати на паркет.

С њим на паркету Тандери су дали 11 поена више него што су примили, а "Поку" је притом убацио шест поена (шутирао је тројке 2/3, за два 0/2), те остварио осам скокова, по чему је био други најбољи у екипи.

И, иако је по скоковима у досадашњој НБА каријери минуле ноћи престигао Адама Морисона, некадашњу колеџ-звезду, која је после НБА играла и у Црвеној звезди, поменута нада српске кошарке је успела да престигне и Шекила О'Нила.

Наравно, легендарног центра је тешко престићи у неким главним кошаркашким стварима по којима је био познат, али је Покушевски успео да свега 20 година и пет дана после рођења догура до 500 поена у НБА лиги. Шекил је то достигао тек 297 дана после 20. рођендана.

"Поку" је трећи најмлађи у историји НБА лиге који је дошао до поменутог кошгетерског учинка, јер су у "клуб" 500 пре њега успели да уђу само Ендрју Бајнам (са 19 година и 107 дана) и Еди Кари (19 година, 334 дана).

На отварању новогодишњег програма у НБА, Бостон је победио Финикс резултатом 123:108. Најефикаснији у тиму Селтикса били су Маркус Смарт и Џејлен Браун са по 24 поена, док је овај други додао и 11 скокова. Уз раме су им били Џош Ричардсон са 19 и Ромео Ленгфорд који је убацио 16 кошева.

Финиксу ни 22 поена Девина Букера нису помогла. Прва звезда Санса је, ипак, имала очајно шутерско вече, са катастрофалних 7 погођених шутева од 26 покушаја из игре!

Финикс је овим поразом препустио Голден Стејту прво место у Западној конференцији, јер имају исти број победа као Вориорси, али и пораз више (27-8).

Атланта је без Богдана Богдановића (у ковид протоколу) савладала Кливленд 121:118, а меч су обележили прва звезда Хокса Тре Јанг и Кевин Лав, обојица су постигли по 35 поена. Јанг је на то додао 11 асистенција, док је Лав имао исти број ухваћених лопти.

Лејкерси су сав бес за очајне резултате у претходним мечевима (пет пораза у шест сусрета) искалили на Портланду 139:106. На крилима најбољег играча света Леброна Џејмса, који је са 43 поена, 14 скокова и 4 асистенције поставио рекорд сезоне.

То је седма узастопна утакмица у којој је Џејмс постигао најмање 30 поена, а његов други такав низ од фебруара 2013. године у Мајамију. Језерџије су већ у првој четвртини решили питање победника, када су стекли 17 (43:26), па су рутински меч привели крају и забележили убедљиву победу.

Уз раме Џејмсу били су Монк са 18 и Мело Ентони са 16 поена, док је код Трејлблејзерса, који су везали четврти пораз, Бен Меклемур са 28 кошева био једина светла тачка.