НБА: Бостон СЛАВИО у премијерном мечу! Кари бољи од Леброна (ВИДЕО)

19.10.2022. 07:25
Boston - Filadelfija
Бостон - Филаделфија / Извор: Профимедиа

Одиграна су два меча.

Кошаркаши Бостон Селтикса победили су екипу Филаделфије 126:117 у првој утакмици нове сезоне НБА лиге.

ЖЕЉКУ СВЕ ЈАСНО: Оне су КРИВЕ, оне су нас УБИЛЕ!

ЕВРОЛИГА: Џонс у драми поништио сјајну партију Мицића, Тео у последњим секундама остао без победе (ВИДЕО)

ДА ЦИМАМ ЗОРАНА И ОСТОЈУ? Жељко Обрадовић никад ИСКРЕНИЈЕ причао о ПОЈАЧАЊИМА

У неколико уводних минута бољи био Бостон, Филаделфија је брзо преузела вођство и на крају прве четвртине била у предности од пет разлике 29:24.

Водили су Севентисиксерси и већим делом другом квартала, али је Бостон до полувремена изједначио на 63:63.

Домаћин је потпуно преузео конце у наставку, побегао на двоцифрену разлику и преломио меч већ у трећој четвртини.

Код поражених Џејмс Харден је убацио је 35 поена уз осам скокова и седам асистенција. Погодио је из игре девет шутева из 14 покушаја, али му је недостајала већа подршка саиграча.

За разлику од Филаделфије, Бостон је имао двојицу веома расположених играча, па су Џејсон Тејтум и Џејлен Браун убацили по 35 поена, а Тејтум је имао и 12 скокова.

У другом месу Голден Стејт Вориорси су славили са 123:109 на свом терену против Лос Анђелес Лејкерса.

Најефикаснији у победничком тиму је био Стеф Кари са 33 поена (уз шест скокова и седам асистенција), а пратио га је Канађанин Ендрју Вигинс са 20.

Леброн Џејмс је код Лејкерса имао 31 поен уз 14 скокова, а недостајале су му две асистенције за трипл дабл. Ентони Дејвис је постигао 27 поена.