НБА: Брансон за историју Њујорка, Бобију ни минут

16.12.2023. 08:45
Džajlen Branson
Џајлен Брансон / Извор: Профимедиа

Узбудљива ноћ "преко баре".

Најбољи играч Њујорк Никса и овогодишњи члан америчке репрезентације Џејлен Брансон исписао је историју претходне ноћи када је у победи свог тима над Финикс Сансима (139:122) уписао чак 50 поена.

КАПИТЕН СРБИЈЕ НЕ СТАЈЕ: Нова сјајна партија Богдана, срушио Дарков ТоронтоBogdan Bogdanović

КАПИТЕН СРБИЈЕ НЕ СТАЈЕ: Нова сјајна партија Богдана, срушио Дарков Торонто

ЕВРОЛИГА: Јовић водио Валенсију до победе против Олимпијакоса, Петрушев дебитоваоStefan Jović

На терену је провео тек 35 минута, а да би уписао тих 50 поена шутирао је 17 од 23 из игре, односно 73 посто, што је најбољи постотак у 50 партији свих играча који су тај подвиг у дресу Никса направили.

Осим тога савршен је био ван линије за три поена, шутирао је девет од девет, а ухватио је и шест скокова, поделио девет асистенција и украо пет лопти, а на све то имао само две изгубљене лопте.

Овом партијом је постао тек девети играч Никса са 50 или више поена на једној утакмици, пре њега су то успели: Џулијус Рендл (1), Кармело Ентони (2), Џамал Крофорд (1), Алан Хјустон (2), Патрик Јуинг (2), Бернард Кинг (5), Вилис Рид (1), Ричи Герин (3).

Рекорд за најбољу поентерску индивидуалну партију држи Кармело Ентони, који је 24. јануара 2014. године постигао чак 62 поена, док је други најбољи Бернард Кинг са 60 постигнутих поена давне 1984. године.

Потпуни преокрет направио је тим Бобана Марјановића, када су се након лошег првог полувремена вратили и савладали Мемфис Гризлисе резултатом 103:96. Хјустон Рокетси су овом позицијом направили скор 13 победа и девет пораза и тако се поставили на шесто место западне конференције.

Бобан Марјановић је био без минута, али најбољи појединац у његовом тиму био је Дилон Брукс са 26 поена и седам скокова. Шенгун је имао добру партију са 15 поена и седам скокова, док је у противничкој екипи Десмон Бејн имао добро вече са 28 поена и 13 скокова.