НБА: Чему помоћ судија? Лејкерси на крилима Дејвиса савладали Денвер (ВИДЕО)

19.09.2020. 08:29
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Одигран први меч финала Западне конференције.

Кошаркаши Денвер Нагетса поражени су у првом мечу финала Западне конференције од Лос Анђелес Лејкерса са 126:114 (36:38, 34:21, 33:20, 23:35) и губе у серији са 1:0. Утакмицу је обележио чудан судијски критеријум захваљујући којем је Никола Јокић брзо зарадио три личне грешке и скоро целу другу четвртину преседео на клупи, да би му одмах на почетку четврте судије досудиле и четврти фаул.

И АМЕРИ У ШОКУ: Овако су судије НАМЕСТИЛЕ Јокића, ово нема везе са кошарком (ВИДЕО)

МЕЛОУН НАПРАВИО ШОУ: Дајте Лејкерсима ОДМАХ 3:1 да не губимо време

ЊЕГОВЕ РЕЧИ ОДЗВАЊАЈУ АМЕРИКОМ: Леброн послао поруку Јокићу! Зна се ко је НАЈБОЉИ, а не мисли на себе

Меч је почео у високом ритму у којем су оба тима играла кош за кош и били веома прецизни. Јокић је већ у првој деоници постигао 11 поена, а Денвер је имао вођство од два поена 38:36. Међутим, прави шоу виђен је у других 12 минута. Судије су ступиле на сцену и почеле да свирају скоро сваки контакт, додуше углавном само Денверу и Јокић се брзо нашао у проблему са фауловима, као и Мареј и Милсап, па су Нагетси завршницу полувремена одиграли без три стартера, док су Лејкерси са линије пенала одржавали без већих проблема предност. Језераши су у другој деоници шутнули 24 пенала и на полувремену водили 70:59.

Манчестер Јунајтед вечерас (18.30) игра свој први меч у Премијер лиги ове сезоне, а Немањи Матићу у госте стиже Лука Миливојевић са својим Кристал Паласом. Квота на кеца на Олд Трафорду је 1,35, двојка је чак 9,00, а опклада 3 носи квоту 1,60. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Манчестер Јунајтед - Кристал Палас.

У другом полувремену су Лејкерси били много расположенији, погађали шутеве, а Денвер није имао ни прави одговор на Ентонија Дејвиса па је вођство тима из Лос Анђелеса расло, а Нагетси су у последњој деоници успели само да смање предност. Ентони Дејвис је меч завршио са дабл-дабл учинком од 37 поена и 10 скокова, као и Леброн Џејмс који је уз 15 поена имао и 12 асистенција. Јокић је предводио Денвер са 21 поеном, а исто толико је постигао и Џамал Мареј.

Погледајте како изгледа Хелен Стелинг Холт, девојка Рајана Гигса.